Vandeadvokaat: uute piirangutega kaotati ära ainus tõhus nakkusohutust tõendav meede ehk testimine

Eesti,
- Updated
©Scanpix
COVID-19 test. Pilt on illustratiivne.

Vandeadvokaat Paul Kerese sõnul ei ole valitsuse teisipäeval teatatud piirangud piisavalt põhjendatud ning sellised otsused tuleks teatada juba algselt koos põhjendustega, kirjutab ERR.

Kerese hinnangul on tegemist olulise riigielu puudutava küsimusega ja parlament jätab sellest kõrvale jäädes tegemata oma töö.

“Ma arvan, et see tegelikult ei ole normaalne, ma ei ole ka kindel selles, kas see on õiguspärane. Valitsus kehtestab piiranguid üldkorraldusega, mis on haldusakt. Kui haldusakt tehakse eelnevalt teatavaks ja pärast tuuakse sinna põhjendused järgi, siis minu arvates see päris hästi hea haldustavaga kooskõlas ei ole,” märkis ta.

Keres leiab, et õigem oleks need piirangud kehtestada juba korrektselt dokumendiga ja lisada põhjendused sellesse samasse dokumenti.

Keres möönis, et praegune käitumine annab valitsusele võimaluse paremaid põhjendusi otsida. “Esiteks saavad nad võib-olla oma täiesti hullumeelseid mõtteid natukene maha võtta, kui vaatavad, et avalikkuse surve või pahameel on väga suur. Teine asi tõepoolest, kui nad näevad, et avalikkusest tuleb tugevaid vastuväiteid kavandatavate piirangutele, siis nad saavad endale lisaaega, et põhjendusi otsida,” nentis ta.

Kerese hinnangul on praegu raske öelda, kuivõrd õiguspärased teisipäeval teatatud piirangud on. “Raske öelda, see sõltub väga palju põhjendustest. Mina oma peas ei suuda põhjendusi välja mõelda, kuidas on täiesti tervete inimeste liikumisvabaduse piiramine sellisel määral õiguspärane,” märkis Keres.

“Nüüd uute piirangutega kaotati ära seni ainus tõhus nakkusohutust tõendav meede, testimine. Kuidas see aitab viiruse levikut peatada – mul on väga raske aru saada,” tõdes ta.

Keres on seisukohal, et tegemist on väga oluliste riigielu puudutavate küsimustega ja oled opositsioonis või koalitsioonis, see on parlamendi pärusmaa. “Sellisena minu hinnangul parlament ei tee oma tööd. See puudutab nii opositsiooni kui ka koalitsiooni,” nentis Keres. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused