Varro Vooglaid nimetab “vihakõne” kriminaliseerimist rünnakuks sõnavabaduse vastu

Eesti,
©Uued Uudised
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid.

Postimehes ilmunud artiklis käsitleb SAPTK esimees Varro Vooglaid “vihakõneseaduse” tegelikku tausta.

Ta märgib, et Eestis praktiliselt puuduvad n-ö vihakuriteod, mistõttu on väga raske näha, kuidas “vihakõne” piirang võiks olla põhiseaduspärane. Pealegi oleks “vihakõne” kuriteokoosseis sedavõrd umbmäärane, et on võimatu ette näha, millised väljaütlemised kvalifitseeruksid selle järgi kuritegudena.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seadus võimaldaks inimesi maailmavaateliselt soovimatute arvamuste väljendamise eest trellide taha saata ning rakendada seeläbi poliitilist represseerimist. Varro Vooglaid toob näitena Soome endise siseministri Päivi Räsäneni, kelle suhtes on riigi peaprokuröri nõudmisel algatatud mitu kriminaalmenetlust, sest ta on ühes ammu koostatud brošüüris tsiteerinud piiblis homoseksuaalsete suhete kohta kirjutatut ja väljendanud vastavaid seisukohti ka ühes telesaates.

Tänases Eestis tohib Varro Vooglaid nendel teemadel Ahto Lobjakasega väidelda, kuid Soomega sarnase vihakõneseaduse rakendamisel oleks ta peagi kurjategija.

Vooglaid märgib, et oktoobri lõpus välisministeeriumile saadetud kirjas teatas Euroopa Komisjon, et isegi kui “vihakõne” kriminaliseerimine rikuks põhiseadusega tagatud sõnavabaduse põhiõigust, tuleks Eestil ikkagi “vihakõne” vastavalt Euroopa Komisjoni nõudmistele kriminaliseerida, sest keskvõimu kehtestatud nõuded olevat tähtsamad kui põhiseadus.

Lugu saab pikemalt lugeda Postimehest

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused