Varro Vooglaid: opositsiooni president opositsiooni meediasaates

Eesti,
- Updated
President nimetab teatud teemasid impordituks, samas kui kogu homoteema on viimase kahekümne aasta jooksul siia lõhestamiseks sisse veetud.

SAPTK-i esimees Varro Vooglaid võtab sotsiaalmeedias kriitiliselt sõna president Kaljulaidi esinemise kohta ETV saates “Esimene stuudio” ja samuti saatejuhi käitumise kohta.

“Osutatud saade oli heaks näiteks sellest, kuidas ERR-is intervjueeritakse liberaalidest poliitikuid. Mitte ühtegi kriitilist küsimust, ei vähimatki märki sellest, nagu oleks saatejuht intervjueeritava oponent. Vastupidi, saatejuht vaid söödab ette ühe võimaluse teise järel poliitiliste oponentide kritiseerimiseks ja halvustamiseks. (Nt küsimus valitsuse tegevuse hindamise kontekstis: “Olete Te viimaste nädalatel hoidnud kahe käega peast kinni ja küsinud, mis toimub?”) Võrreldes konservatiividest poliitikute intervjueerimisega erineb see nagu öö päevast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ERR-i seadusest tuleneva erapooletuse ja poliitilise tasakaalustatuse nõude järgmist ei paista kusagilt. Samas on jälle selgelt näha, kuidas Kaljulaid räägib 1:1 opositsiooni juttu, ütlemata midagi opositsiooni suhtes kriitilist – ka mitte nt 50 000 sisutühja muudatuseettepaneku kohta selleks, et takistada tahtlikult riigikogu tööd.

Mis puutub Kaljulaiu juttu sellest, nagu 21. sajandil ei oleks enam kohane arutada, kas osasid inimesi võib meie ühiskonnas tahtlikult tappa ja kas nende tahtlikku tapmist võib riiklikult rahastada, siis see on täiesti küündimatu — seda enam, kui niisugust juttu ajab inimene, kes väidab end seisvat võrdsete õiguste eest.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused