Varro Vooglaid pöördus Postimehe vastu Pressinõukogusse  

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Varro Vooglaid on tõeline kodanikuaktivist.

Peavoolumeedias jätkub praktika, kus “valesid” seisukohti välja ütlevad inimesed kallatakse verbaalse sopaga üle, kuid vastuseks neile sõna ei anta.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid saatis Pressinõukogule kaebuse ajalehe Postimees vastu seoses viimases avaldatud uudislooga, mis kannab pealkirja “Herkel: Vooglaiu väärtused kattuvad suuresti Putini omadega”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vooglaid juhib Pressinõukogu tähelepanu asjaolule, et kuigi artiklis esitatakse tema suhtes tõsiseid ning tema hinnangul täiesti meelevaldseid ja vääraid süüdistusi, ei pakkunud Postimees võimalust, et artiklis oleks kajastatud ka tema seisukoht nende süüdistuste suhtes. Eesti Ajakirjanduseetika Koodeksi punkt 5.1. ütleb aga, et “[k]ui kellegi kohta avaldatakse tõsiseid süüdistusi, tuleks talle võimaluse korral pakkuda kommentaari võimalust samas numbris või saates.”

“Kuivõrd Postimees minult [Andres] Herkeli süüdistuste kohta seisukohta ei küsinud, saatsin järgmisel päeval kommentaari omapoolse reaktsioonina pärast seda, kui olin Postimehe veebist kõnealust artiklit lugenud. Kuigi Eesti Ajakirjanduseetika Koodeksi punkti 5.2. kohaselt tuleb vastulause avaldada viivitusteta ja märgataval kujul ning just seda ma palusingi teha, ei avaldanud Postimees minu kommentaari üldse ega ole siiani vastanud ka minu küsimusele, kas see kavatsetakse avaldada,” osutab SAPTK juhatuse esimees.

Vooglaiu sõnul ei oleks kindlasti võimaliku vastuväitena asjakohane argument, nagu poleks Postimees aastavahetusel omanud piisavat toimetuslikku ressurssi küsimusega tegelemiseks.

“Kui saadi avaldada Herkeli süüdistusi kajastav uudis, oleks saadud küsida ka minult kommentaari. Samuti on tõsiasi, et Postimees avaldas oma veebiväljaandes nii 31. detsembril kui ka 1. ja 2. jaanuaril terve rea artikleid, mistõttu oleks soovi korral saadud avaldada ka minu kommentaar Herkeli süüdistustele,” selgitas ta.

Kokkuvõttes palub Vooglaid Pressinõukogul hinnata Postimehe käitumise vastavust Eesti Ajakirjanduseetika Koodeksis sätestatud põhimõtetele ning vastuolu korral nende põhimõtetega tuvastada koodeksi rikkumine. Ühtlasi palub ta kaebuse arutamisest taandada Pressinõukogu liikmena tegutseva Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korvi.

Toimetuselt. Mis aga puutub Andres Herkeli loosse, kus ta väidab, et Objektiiv ja Uued Uudised tegutsevad Kremli huvides, siis võiks auti löödud Vabaerakonna eksliider järgmisesse Riigikogusse pääsemiseks kasutada teiste mustamise asemel konkreetset juttu sellest, mida ta ise tulevikus paremini teeks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused