Värske rahandusministri kohalt ei kao Autorollo tume vari

Eesti,
©UU
Keit Pentus-Rosimannus

Kaja Kallase korruptsioonivalitsusse ainsa küsitava minevikuga “vana kaardiväelase” ehk Keit Pentus-Rosimannuse kohalt ei taha mustad varjud kuidagi kaduda – välja tulid  uued piinlikud momendid Väino Pentuse osas.

Nimelt polevat pole 65-aastane Pentus 2019. aastast isegi üritanud võlga tasuda. „Võib-olla on olemas mõni oskuslikum võlakütt, kes suudab Väino Pentuselt raha kätte saada,” ütles Autorollo pankrotihaldur Martin Krupp Äripäevale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seisuga 3. veebruar 2021 on sissenõudjale laekunud summa 1 465,97 eurot. Kokku on Väino Pentuse poolt makstud täitemenetlusse 14 sissemakset perioodil 02.03.2018.a kuni 27.11.2019.a. Viimane makse teostatud 27.11.2019.  Harju Maakohtu 31.10.2012. aasta kohtumäärusega tsiviilasjas nr 2-11-22987 lõpetati Väino Pentuse pankrotimenetlus ning AS-il Autorollo (pankrotis) jäi Väino Pentuselt saamata 317 640,90 eurot, vahendab Delfi Ärileht.

Kuidas on selle asjaga seotud praegune rahandusminister? Kuna Väino Pentuse pangalaenutaotlusel oli viide, et tegu on Riigikogu liikme Keit Pentus-Rosimannuse isaga, oleks see moraalne kohustus ka tütrele hoolitseda asjade õigusjärgse lahendamise eest. Kredexilt küsiti Autorollo asjas käendust Keit Pentusele viidates ehk tagamaks laenumaakleritele selgus, kes laenusoovija on, oli taotluses lause: “Väino Pentus (riigikogu liikme Keit Pentuse isa) omab…” /Pealinn, 17. märts 2016)

Laenu saamiseks pöördus Rain Rosimannus Swedbankis töötava Ülo Kallase (Kaja Kallase vend) poole, kes ütles, et viib „õiged inimesed kokku”. Enne oli Nordea laenust keeldunud, kirjutas Eesti Ekspress 2013. aastal. Siit ka seosed praeguse rahandusministri ja peaministri vahel.

Autorollo võlgade kohta kirjutas Ärileht alles hiljaaegu: “Kurikuulsa pakrotistunud transpordifirma Autorollo kunagise omaniku Väino Pentuse 290 000 euro suurune võlg pandi 200 000 euroga oksjonile.”

24. jaanuaril 2021 väitis Ärileht veel: “Skeemi keskel olid Keit Pentus-Rosimannus ja tema abikaasa Rain Rosimannus, kes aga pääsesid kohtutes igasugusest vastutusest.” Loost selgub, et 2010. aastal tegeles Keit Pentus-Rosimannus isa haigestumiste tõttu Autorollo asjadega ja võttis selleks tööle ka jurist Siim Roode, kellel oli kuriteos liidri roll.

Keit Pentus-Rosimannuse roll suures korruptsiooniskandaalis tekitab endiselt küsimärke, kuid ometigi on ta nüüd valitsuses ja pealegi riigi rahakotti hoidmas, samas kui Kaja Kallas ei toonud valitsusse ühtegi teist “vana kaardiväelast”, näiteks skandaalset Jürgen Ligi.

Korruptsioonimärk jääb endiselt saatma kogu Kaja Kallase valitsust ja Reformierakonda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused