Värskete uuringutulemuste järgi parandab EKRE oma positsioone

Eesti,
©Uued Uudised
EKRE lipud

Kui Kantar Emori uuring näitas esmaspäeval EKRE toetuse langust 13 protsendile, mis tundus paljudele ebatõenäoline, siis Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstati Eesti AS-i iganädalasest uuringust selguvad uued numbrid ja arengud.

Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) toetab uuringu kohaselt 15,4 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Kolme populaarseima erakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, kuid viimaste tulemuste põhjal on peatunud EKRE kuus nädalat kestnud langustrend, kirjutab BNS.

“Kõige tähelepanuväärsem viimastes koondtulemustes on aga see, et pärast poolteist kuud kestnud langust on EKRE toetus stabiliseerunud. Kui vaadata EKRE tulemusi mitte nelja nädala keskmisena, vaid nädalate kaupa, siis on EKRE viimased kaks nädalat oma positsiooni parandanud. On tõenäoline, et nende nelja nädala keskmine toetus ka järgmisel nädalal paraneb või vähemalt püsib stabiilsena,” ütles teadur Martin Mölder.

“EKRE toetuse osas joonistub välja ka huvitav võrdlusmoment teiste küsitlusfirmade tulemustega, mis samuti näitasid septembris EKRE toetuse langust. Turu-uuringute küsitlusperiood jäi aga vahemikku 7.-17. september ning Emori oma vahemikku 17.-23. september. Seega näitavad nad meile langust, mis tegelikult on juba ära olnud ning kõige värskemad Norstati tulemused, mille viimased andmed koguti ainult mõni päev tagasi käesoleva nädala alguses, kinnitavad meile, et see langus on juba möödas,” märkis Mölder.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused