Varstu vallas avati mälestusmärk eesti soost uusmärtritele

Rubriik Eesti On
- Updated
©Kristjan Teedema/Postimees
Eesti Apostliku-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus.

Võrumaal Varstu vallas avati mälestuskivi uusmärtritele Theodor Petaile ja Anna Petaile.

Võrumaal Varstu vallas Varstu Mõniste-Ritsiku kiriku juures avati laupäeval mälestuskivi eesti soost uusmärtritele Theodor Petaile ja Anna Petaile, teatas BNS-ile mälestusmärgi avamise algatusrühma esindaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Avamisel osales ja pühitses mälestuskivi Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus (fotol) . Tseremoonial osales ka Kaitseliidu Võru maleva auvahtkond, noorkotkad ja kodutütred.

Theodor Petai ja ta abikaasa Anna Petai kanoniseeriti mõlemad 2012. aastal Konstantinoopoli sinodi poolt pühaks märtriks.

Mälestuskivi paigaldamiseks vajalik rahasumma saadi annetustest. Mälestusmägi püstitamist toetas rahaliselt ka ka Varstu vald.

Theodor Petai oli mitme õigeusu kooli õpetaja-köster ja ka koolijuht Võrumaal. Samuti töötas õpetajana ta abikaasa Anna. Theodor Petai oli Kaitseliidu Varstu valla malevkonna pealik. Ta asutas Vastse-Roosa raamatukogu, kohaliku laulukoori ning juhatas Noorkotkaste orkestrit ja näiteringi.

Theodor ja Anna Petai arreteeriti 14. juunil 1941. aastal ja küüditati Siberisse. Theodor Petai mõisteti 1942. aastal surma ja hukati Sosva vangilaagris. Ta hauakoht on teadmata. Anna Petai suri 1948. aastal Tomski oblasti Bogatõrjovka külas ja maeti sealsele külakalmistule.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused