Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakäärmuslane Rainer Vakra mõnitas otse-eetris Eesti tähtsaima liitlase USA presidenti

05.11.2018
Sots Rainer Vakra teeb aegajalt avaldusi, mis peaksid ka liberaalses maailmas äärmuslikud olema.
© Hendrik Osula/Ekspress Meedia

ERR näitas taas “ajakirjanduslikku” taset – kuigi esmaspäeval moodustatud Donald Trumpi toetusgrupi algatajateks olid EKRE saadikud, oli Marko Reikop “Ringvaatesse” kutsunud hoopiski ideed mahategeva sots Rainer Vakra.

Vakra paistis silma äärmise künismiga, kui ta võrdles Trumpi toetamist Nublu ja Genka toetamisega ning kirjeldas toetusgruppi umbes nii, et nood hakkavad reede õhtul koos käima ja USA presidendi viimase kõne ettelugemisel üheskoos aplodeerima. Kas tema teeb siis Marxi ja Uljanovit lugedes “kestvaid kiiduavaldusi”?

Vasakpoolne poliitik oli maailma võimsaima riigi presidendi suhtes sedavõrd labaselt meelestatud, et võrdles teda Miki-Hiirega. Kui valitsuses oleva partei üks juhttegelastest on poliitiliselt nii madal ja matslik, et alandab otse-eetris suurriigi juhti, siis on ta otsene julgeolekuoht Eesti riigile – just selliste labaste politikaanide tõttu võib Eesti jääda maailma suurima riigi toest ilma.

Pealegi näitas Vakra just nüüd otseselt ära, miks on Donald Trumpi toetusgruppi vaja – et omalt poolt veidigi pehmendada seda räiget Trumpi-vastasust, mida vasakliberaalne poliitkamp ja peavoolumeedia pidevalt verbaalselt välja oksendavad. Eesti valitseb mõistust lämmatav pime Trumpi-viha, mis on eriti tugev vasakäärmuslike sotside juures.

Samas on Vakra ise kokku 13 erineva toetusrühma liige, kusjuures ise oskas ta neist vaid viite nimetada. Vakra pidas ennast ka mesilaste toetusrühma kuuluvaks, kuid Reikop teda sellisest seltskonnast ei leidnud. See näitab, kuidas mõne inimese jaoks on toetusrühmades ringikolamine fetišiks muutunud.

Vakra üritas Trumpi näidata rumala Miki-hiire ja toetusrühma lollikestena, kuid tegi hoopiski ennast auditooriumi ees toetusrühmade kollektsionäärina rumalaks. Pealegi tõestas ta, et Eesti liitlast USA-d alandades on temast saanud oht liitlassuhetele ja sotse võib juba julgelt vasakäärmuslasteks nimetada.

ERR aga näitas taas, kui kaugel on ta nii tõelisest ajakirjandusest kui ka rahvusringhäälingu tegelikust eesmärgist – hiljutisele transsoolisele “Ringvaates” järgnes padupunane.