Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakäärmuslaste lastevaenulik valitsus võtab õpilastelt nüüd ka koolipiima ära

23.07.2023
Toidukorv
© Uued Uudised

Kaja Kallase vasakäärmuslik valitsus hävitab sisuliselt kogu Eesti normaalse elu – nüüd on mindud lausa koolipiimakärbeteni. Koolipiima sihtrühma tõmmatakse ligi 80 000 õpilase võrra koomale.

ERR vahendab: “Kui seni on koolipiima jagunud õpilastele kuni keskkooli lõpuni, siis nüüd plaanib regionaal- ja põllumajandusministeerium raha kokku hoidmiseks alates sügisest tagada tasuta klaasi piima päevas ainult kuni kuuenda klassini.”

Suurperedelt võeti osa raha ära, nüüd aga ollakse jõudnud lausa selleni, et lastel võetakse piimaklaas eest ära. Ometigi on just piim see, mis tugevdab kasvueas laste luustikku ja organismi. Suurbritannia ajaloost on teada, et sealse rahva tervis paranes oluliselt, kui lapsed hakkasid koolipiima saama.

ERR kirjeldab hetkeolukorda: “Esialgu jätkus tasuta piimatooteid ainult algklassilastele, kuid 2004. aastal laienes programm kõigi kooliõpilasteni. Piima jagatakse ka lasteaialastele ja kutsekoolis keskeriharidust omandavatele noortele. Tasuta puu- ja köögiviljaga on riik pisut kokkuhoidlikum ehk lõunakõrvase õuna või porgandiga saavad arvestada lasteaialapsed ja kuni viienda klassi õpilased.”

Ministeeriumi põllumajanduspoliitika osakonna peaspetsialist Ahto Tilk ütleb, et (koolipiim – toim.) “…muutus ka eelarvele koormavaks ja kuskilt tuli need muudatused ära teha.” Ta selgitas, et vaatamata inflatsioonile Euroopa Liidu osa toetusest ei kasva ja ka riigi osalus proovitakse samas umbes kolmandiku võrra kokku tõmmata.

Kaja Kallase vasakäärmusliku valitsuse lastevaenulikkusel pole ilmselt piire.

Uued Uudised