Postimees tembeldab Rootsi üht populaarseimat erakonda “paremäärmuslikuks”

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Rootsi Demokraatide liider Jimmie Akesson.

Kui muu ajakirjandus vaatleb migrandikriisi Türgi-Kreeka piiril kui asja, mis on tohiks lõppeda vägivaldsete meestejõukude sissetungiga, siis Postimees kirjutab pisaraid nõrutavaid lugusid lastest, keda isad kaastunde äratamiseks tegelikult okastraadi kohal hoiavad – ehk nimetaks seepeale Postimehe äärmuslaste häälekandjaks?

Silte kleebib Postimees ise ju ohtralt: näiteks pealkirjaga “”Rootsi on täis”: Skandinaavia paremäärmuslane käis Kreeka piiril migrante tagasi saatmas.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab seepeale: “Postimehe tase nagu Delfil: valitakse sildistamine äärmuslaseks, kuigi nad ise oma rumaluses pole arvatavasti kunagi kuulnudki nime nagu Jimmie Åkesson. Rumalus ajab vihale. Mis aga puudutab Rootsi immigratsioonipoliitikat, siis äärmuslik on pidada äärmusluseks seda, kui keegi ütleb, et “Rootsi on täis”. See “äärmuslane” on ühe Rootsi populaarseima erakonna esimees.”

Postimees jätkab: “Åkessoni partei kinnitas, et ta käis Kreekas. «Meil kõigil on meeles 2015. aasta rändekaos ja me peame tegema kõik, mis suudame, et see enam kunagi ei korduks,» kirjutas erakond Twitteris. /…/Åkessoni jagas väidetavalt piiril flaiereid kirjaga «Rootsi on täis». «Nii et kui tahate Rootsi tulla, siis see ei ole hea mõte. Me ei suuda teid enam aidata,» rääkis ta oma sõnumist ajalehele Svenska Dagbladet ja ütles, et käis piirilinnas Edirnes.”

Mida oleks Jimmie Åkesson muud pidanud tegema – Rootsi ongi võõraid täis, nii et nende ülalpidamiseks tuleb makse tõsta, samas kui “külalised” ise pilluvad granaate ja on moslemilinnaosad islamiriigikesteks muutnud? Need süürlased tormaks ju kohe Rootsi ja Saksamaale ja parem neile juba nüüd selgeks teha, et nad pole oodatud.

Ajalehe Aftonbladet korraldatud uuring näitas mullu novembris, et immigratsioonivastane erakond Rootsi Demokraadid oli tõusnud hetkel Rootsi kõige populaarsemaks parteiks. /…/ Aftonbladet/Demoskopi arvamusküsitluse tulemuste järgi toetab Rootsi Demokraate praegu 24 protsenti valijatest. “Uuring: Rootsi Demokraadid kerkisid populaarseimaks parteiks”.

2018. aasta valimistel toetas Rootsi Demokraate 17,53 protsenti valijatest, mis andis neile Riksdagis 62 kohta.

Rootsi Demokraadid esindavad riigi ühiskonna seda osa, kelle arvates on migratsiooni ja riigi multikultuurseks muutmisega liiale mindud. Neid selle eest äärmuslasteks nimetada on väga vale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused