Vasakäärmuslikud jõud teevad kõik, et soodustada sisserännet Euroopasse ning selgelt illegaalsed migrandid legaalseteks tunnistada

Eesti,
- Updated
Europarlamendis üritavad vasakpoolsed ja liberaalsed jõud migratsiooni seadustada. Pilt on illustratiivne.
©Uued Uudised
Europarlament

EKRE eurosaadik Jaak Madison kirjeldab seda, kuidas europarlamendi vasakliberaalsed jõud üritavad Marrakechi pakti reaalsuses ellu viia.

“Euroopa Komisjon töötab hetkel välja direktiivi, mille ülesanne on luua ühised standardid ja protseduurid liikmesriikidele seoses illegaalsete immigrantide riigist välja saatmisega.

Lühidalt öeldes on eesmärgiks prioritiseerida vabatahtliku lahkumist, koostöö tegemist illegaalidega, pakkuda neile juriidilist ja sotsiaalset abi nii siht- kui lähteriigis, parandada tingimusi kinnipidamisasutustes ja nõue, et kinnipidamise rakendamine peab olema viimane abinõu. Käesolev meede on loomulikult väga kulukas, ebatõhus ja loob turvariske.

Tähelepanu pälvivad Europarlamendi muudatused direktiivi, vasakäärmuslike Roheliste eestvedamisel (Greens), kus mitmes kohas on illegaalne immigrant (illegal migrant) asendatud pehmema sõnaga – elamisloata immigrant (irregular migrant).

Tegemist on eheda näitega sellest, kuidas läbi sõnade proovitakse muuta inimeste mõtlemist ja suhtumist. Illegaalne viitab sellele, et on mingit seadust rikutud ehk illegaalne migrant on paharet, kes on rikkunud seadust. Mida nad ka teevad, ületades riigipiire illegaalselt. Samas kui ebaregulaarne immigrant või elamisloata immigrant ei oma negatiivset varjundit. Jääb mulje, et käesolev isik unustas lihtsalt omavalitsusest läbi hüpata.

Tegemist on kõige lihtlabasema manipulatsiooniga, kus avaliku arvamust tahetakse mõjutada läbi sõnade ja seeläbi mõtlemise. Millal muutub sõna illegaalne migrant rassistlikuks? Millal hakatakse sõnu keelama?

Tegemist on juba harjumuseks saanud praktikaga Euroopa Parlamendis, et vasakäärmuslikud jõud teevad kõik, et soodustada sisserännet Euroopasse ning selgelt illegaalsed migrandid tunnistada legaalseteks. See on õudusunenägu, kus me elame, ja me peame olema oma liikmesriikides, ka Eestis, äärmiselt ettevaatlikud selliste hullude suhtes. Euroopa Parlamendis teeme me aga kõik selleks, et takistada selliste ettepanekute läbiminemist, kuid loomulikult on see raske, sest vasakliberaalsed jõud on kahjuks siin ülekaalus.”

Info: Directive of the European Parliament and of the Council on common standards and procedures in Member States for returning illegally staying third-country nationals (recast) (COM(2018)0634 – C8-0407/2018 – 2018/0329(COD))

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused