Vasakliberaal Silver Tamburi plagiaatportaal eksitab lugejaid

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Silver Tamburi seisukohad on lausa äärmusliberaalsed.

Vasakliberaalses portaalis Estonian World kirjutab Silver Tambur sellest, kuidas “paremäärmuslikud EKRE parlamendiliikmed hääletasid EL-i ja NATO-d toetava avalduse vastu”.

Jutt käib välisasjade komisjoni 2. aprillil tehtud avaldusest Euroopa Liidu ja NATO ühtsuse kohta, mille puhul “komisjoni paremäärmusliku EKRE kaks parlamendiliiget Ruuben Kaalep ja Anti Poolamets hääletasid vastu”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Anti Poolamets ütles tollal, et kõikidele on näha, kuidas Euroopa Liidu institutsioonid on selles kriisis väga halvasti toime tulnud ning see avaldus oli sots Kaljulaidi poolt välja mõeldud, et liidu mainet inimeste silmis tõsta. Poolamets lisas, et sinna sisse sokutati igaks juhuks ka NATO ühtsuse teema (mis pandeemiakriisi kuidagi ei puutunud), et näidata, justkui EKRE oleks ka alliansi vastu. Lisaks oli avaldus suunatud otseselt Ungari vastu, millega EKRE saadikud nõustuda ei saanud.

Tambur toob oma artiklis välja paar kõrgelennuliselt luulelist lauset väliskomisjoni avaldusest ja üritab jätta muljet, nagu oleks EKRE saadikud EL-i ja NATO ühtsuse vastu.

Tegu on juba unustusse vajunud looga, mis ei väärikski ehk ülerääkimist, kuid omapärane on Tamburi selgitus rahvuskonservatiivide kohta: “EKRE on radikaalne, paremäärmuslik ja populistlik partei, mis astus esmakordselt Eesti parlamenti 2015. aastal, võites seitse kohta. 2019. aasta valimistel kahekordistas partei oma kohti ja praegu on tal 19 saadikut. Seejärel kutsuti partei moodustama praegune valitsus koos populistlikult nõjatuva Keskerakonna ja paremtsentristliku Isamaaga. Partei juhtfiguurid on aastate jooksul silma paistnud ksenofoobse, rassistliku ja homofoobse retoorika kasutamisega.”

Pikka aega on läänemaailmas tegutsenud konservatiivne portaal Estonian World Review, mis sisaldab väliseestlaste artikleid, arvamusi ja uudiseid nii Eesti kui ka Välis-Eesti kohta. Väidetavalt lõi vasakäärmuslane Silver Tambur oma peaaegu samanimelise inglisekeelse portaali Estonian World selleks, et EWR-i ümber segadust tekitada ja nende inforuum üle võtta – Tamburi sõnum on samas täiesti vastupidine, kantud vasakliberaalsest mõttelaadist, mida ta üritab ka väliseestlastele süstida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused