Vasakliberaalse eksdirektori erakond sogab vett poliitiliselt laetud koolijuhtide ümber

Eesti,
- Updated
TTÜ, Tehnikaülikool
©UU
Kõrgkoolides on juba liiga palju ideoloogiaid, mis kujundavad ka teaduslikke käsitlusi pseudoteaduslikeks. Pilt on illustratiivne.

Neli aastat Narva Kolledži direktorina globalistliku poliitpropaganda vaba tegemist nautinud Kristina Kallase erakond Eesti 200 on algatanud variserliku kampaania koolijuhtide kaitseks.

“Me oleme kahetsusväärselt aga näinud viimasel ajal, et liiga sagedased on juhtumid, kus kohalik poliitiline kultuur veab koolikogukonda alt ning koolijuhi valimise või vallandamise otsused on langetatud koolikogukonna arvamust kuulda võtmata või lausa risti vastupidiselt kogukonna seisukohale. /…/ Kahjuks ei ole harv ka selline praktika, kus kooli pidaja teeb otsuseid üksnes enda võimukoalitsiooni huvidest lähtuvalt,” kirjutab Kallas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poliitprojekti Eesti 200 algatuse taga on vähimagi kahtluseta juhtum, kus Lüganuse vallavalitsus vallandas Kiviõli 1. keskkooli reformierakondlasest direktori, kes lubas koolis korraldada reforminoorte koosolekuid.

Kui kujutada ette, et vallavalitsus oleks vallandanud rahvuskonservatiivist koolijuhi selle eest, et too lubas koolis korraldada Sinise Äratuse ürituse, siis võib sajaprotsendiliselt kindel olla, et tänased kritiseerijad karjuks kõigest kõrist heakskiitvalt: “Õige! Kool on õppimiseks, mitte poliitikaks!”

Või kujutagem ette, et Lüganuses oleks võimul Reformierakond ja jutt oleks vallandatud rahvuskonservatiivist koolijuhist – ka siis oleks praeguste karjujate arvates kõik OK.

Kristina Kallas arendas pikki aastaid Narva Kolledžis multikultuursust, kakskeelsust ja globalismi ning soovib nüüd, et poliitkomissarid saaksid sellist tegevust jätkata. Jutt koolikogukonna arvamusest on ainult suitsukatteks.

Probleemile on tegelikult väga lihtne lahendus – kool tulebki jätta õppimise, mitte aga poliitika ajamise kohaks. Poliitika aluseid saab noortele õpetada ühiskonnaõpetuse tundides, poliitikas kaasa lüüa saavad nad väljaspool kooli erakondade noorteorganisatsioonides – täpselt sama tehku ka koolijuhid ja pedagoogid väljaspool kooli ja õppetööd.

Poleks Kiviõli kooli direktor ühe erakonna poliitikat kooli toonud, poleks ka vallandamist tulnud ja koolipere rõõmuks oleks neil direktor alles. Direktor ajas asju valesti ja pidi ameti maha panema. Vallavõim hoolitses selle eest, et poliitika koolist eemal hoitaks. Ka kogukond võiks selle prioriteediks seada.

Koolides oleks rahulikum, kui nii juhtkond, pedagoogid kui ka õpilased tegeleksid õpetamise ja õppimisega. Kristina Kallase erakond aga soovib ilmselt, et seal võiks tegutseda ka LGBT rakukesed ja Antifa, WC-d oleks sooneutraalsed ja õpilaste puhul oleks tegu äraarvamisega, kes millisest soost on.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused