Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vasakliberaalsed poliitikud jagavad lahkuva presidendi nahka

02.09.2021
President Kaljulaid suundub ilmselt tagatubadesse, vaatamaks üle pakkumisi edaspidiseks tegevuseks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Pisut enam kui kuu aja pärast on president Kaljulaid minevik, aga juba arutatakse, kes ta omale saab – globalistist riigipea tundub paljudele hea häältemagnetina ja kindlasti ka ideoloogilise hingesugulasena.

Postimees kirjutab, et praeguse riigipea teist ameti­aega toetasid avalikult nii sotsid kui ka Eesti 200. Mõlema erakonna juhid nendivad, et Kaljulaidi maailmavaade ja teod kattuvad nende vaadetega.

Eriti elevil on poliitprojekt Eesti 200, mille juht Kristina Kallas täpsustab: “Meie vaated klapivad väga hästi ja see, millist tulevikuvisiooni Kersti Kaljulaid on esindanud presidentuuris, on täpselt see, miks Eesti 200 poliitikas on. Nii et temaga koos tegemine oleks meile ainult rõõm ja annaks meile palju jõudu juurde.”

“Kahesajatajad” on täielikud globalistid ja selline maskott kuluks neil Eesti multikultuurseks muutmisel hädasti ära – on ju Kaljulaid öelnud, et eestlane võib olla igaüks ja Kristina Kallas omakorda, et Eesti riik ei peaks olema ainult eestlaste oma, vaid integreerima kõiki, kusjuures “eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel”.

Sotside juht Indrek Saar nii vaimustuses Kaljulaidist pole, ilmselt oleks poolvend-poolõde Raimond ja Kersti ühes erakonnas liiast. Politoloog Tõnis Saarts leiab aga, et kuigi Eestis pole presidendi poliitikas jätkamisel kindlat tava, pole lahkuvad presidendid eriti aktiivsesse poliitikasse jäänud.

Oleks vist tõesti imelik, kui ekspresident kandideeriks mingi erakonna nimekirjas Lasnamäel tavaliseks Riigikogu saadikuks – see ei tunduks soliidsena. Tavaliselt suunduvad sellised inimesed pigem rahvusvahelisele areenile. Kersti Kaljulaidi puhul aga ei maksa millegi üle imestada.