Vasakpoolne meedia surub taas peale vabandamishullust, sedapuhku maasikamaitselist

Eesti,
©Uued Uudised
Eesti Päevaleht

Eesti Päevaleht Kärt Anvelti isikus ei suutnudtaas hoiduda Eestisse marksistlikku vabandamistaktikat importimast, kuid vähemalt rahvuskonservatiivid selle ajupeetusega kaasa ei lähe.

“Kõik otsused, mis Eesti valitsus on viimastel kuudel langetanud, on olnud õiged ja tehtud Eesti rahva hüvanguks,” ütles rahandusminister Martin Helme Kärt Anveltile vastusena küsimusele, millal ta maasikakasvatajate ees vabandab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma ei tegele vabandamisega. Me elame ajastul, kus kõik tahavad solvuda ja kangesti nõuavad vabandusi. Ma ei näe üldse, mille eest ma vabandama pean,” märkis Martin Helme. „Mu meelest peaks üldse Hiina kompartei vabandama koroonaviiruse maailma [valla] päästmise eest – kui kelleltki tahetakse vabandust”. (ärileht.ee)

Seda teemat kommenteerib poliitikavaatleja Harri Kingo:

“See on nüüd küll ajakirjaniku ebaprofessionaalsus ja väga madal lend, kui ta võtab taas teemaks vabandamise nõude. Neid vabandamiste nõudmisi ja ka vabandamisi on meil viimasel ajal juba sedavõrd palju olnud ja seda vabandamist on sedavõrd palju ekspluateeritud, et see on muutunud kõige tobedamaks ja nürimaks ajakirjanduslikuks klišeeks. Ebaeetiliseks teeb sellise nõudmise ajakirjaniku isiklik eeldus, et keegi on milleski ette ja tõendusteta süüdi.

Iga enesest veidigi lugu pidav ajakirjanik peaks sellisest kellegi ette süüdlaseks tembeldamisest hoiduma nagu katkust. Igaüks aga, kellelt seda nõutakse, peaks säilitama eneseväärikuse. Kui minule esitaks mõni ajakirjanik nõudmise millegi eest vabandada, ma lõpetaks intervjuu andmise samal hetkel ja sel ajakirjanikul ei tekiks enam kunagi võimalus minult intervjuud saada. Ta on oma madalust ja võimukust mulle demonstreerinud – sellest mulle piisaks, et ta enda jaoks olematuks kuulutada.

Ajakirjanikud võiks ükskord mõista, et kelleltki vabanduse nõudmine ja vabandamisele sundimine on mõttetus, et see on vaid oma võimukuse demonstreerimine ja samas teise inimese alandamine, praktiliselt vägisi põlvili surumine. Selline nõue on üksnes kas isikliku või oma tsunfti võimuambitsioon, sest sundvabandamine pole ju reaalne vabandamine. Seda teab iga normaalne inimene.

Vabandamine ei ole mitte midagi väärt, kui see tuleb sundi rakendades ega tule vabatahtlikult, ei tule isikust enesest, tema muutunud arusaamadest, siirast kahetsusest ja südametunnistusest.

Niisiis, meie ajakirjandus on sellise vabandamise nõudmise muutnud oma malakaks ja enese kehtestamise instrumendiks igaühe suhtes, kelle vaid ajakirjandus välja valib. Põhjuse selliseks nõudeks leiab alati. Kuid selle nõudmise eesmärk pole inimese teadvuse avardamine ja tema südametunnistuse tärkamine, vaid vabandamise nõude mõte on üksnes ideoloogilistest põhjustest tingitud oma võimu näitamine ja vägivaldne teise isiku alandamine.

Juba ammu saab minu jaoks iga ajakirjanik, kes taas nõuab kelleltki vabandamist, endale pikaks ajaks taha rasvase miinuse. Miks? Aga seepärast, et vägivaldne teise alandusse sundimine on ühest küljest ajakirjaniku rumal ülbus, mille abil ajakirjanik seab ennast teise üle eetiliseks kohtumõistjaks, teisalt on selle nõude ainus eesmärk kellegi oma võimule allutamine ja avalik alandamine.

See pole ajakirjandus. Isik, kes sellist “relva” kellegi vastu kasutab, pole ajakirjanik. Isikliku ebaeetilisusega ei saa kedagi eetiliseks kasvatada, ammugi mitte sundida. Absurd!”

5 commentsOn Vasakpoolne meedia surub taas peale vabandamishullust, sedapuhku maasikamaitselist

 • Avatar
  Koduperenaine

  Miks kõik väidavad, et maasikad mädanevad just töökäte puuduse tõttu? Mul on ka väike maasikapõld, mida jõuame ise kenasti hooldada, aga maasikad mädanevad ikkagi, ja see aasta väga palju. JUBA VALGETEL MAASIKATEL ON MÄDAPLEKID PEAL!!! Telekas näidatakse ainult punaseid mädamaasikaid. Kuigi me korjame hoolikalt, võiksin sama pildi teha. Seega ei ole selles kõiges süüdi töökäed, vaid vihmaperiood ja liigniiskus!!!

 • Avatar

  …ja ‘vabandama’ peavad alati parempoolsete vaadetega inimesed. Ei ole kuulnud, et vasakpoolsed (/aktivistid) kunagu vabandama peaks!

 • Avatar
  krijgsvolk

  Huvitav, kuskohast on võetud peavoolu “ajakirjanduse” väide, et 70% maasikatest jäävat põllule mädanema ja seda akuutse ja ägeda hohollivaeguse tõttu!!???
  Kas keegi teab täpsustada!?

 • Avatar

  Kiunuvad orjakauplejad (orjatööjõu maaletoojad-vahendajafirmad). Orjakaubandust on piirama hakatud!
  (Mõned) maasikakasvatajad on lihtsalt orjakauplejate – õigemini küll nende poolt palgatud PR-firma – poolt mängu tõmmatud etturid. Kes hiljem kahitakse.

 • Avatar

  Huvitav mida mõtleb end ajakirjanikuks tituleeriv ajugeenius hetkel, kui ta keset intervjuud lajatab vastasele kremli kaardi või rassismisüüdistuse või nõuab mingil põhjusel kellegi ees vabandamist. See on sama totter nagu Hollywoodi komöödias teisele jalaga tagumikku andmine ja et oleks 10x naljakam siis ikka 10x järjest. See võis naljakas või isegi uudne olla u 100 a tagasi, kui Chaplin veel tummfilme tegi aga see pole naljakas igavesti.
  Just niisugune tunne tekib intervjueeritaval ja niimoodi tundub ka publikule.
  Selline reaktsioon võib tekkida ehk lasteaialapsel, et kui vestluskaaslase liig targa jutu peale enam ise midagi tarka öelda ei oska, siis võiks pulli pärast talle jalaga tagumikku anda ja irvitades vastase reaktsiooni nautida.
  Samas aga täiskasvanud ja justkui täie mõistuse juures olevalt vestluskaaslaselt ootamatult jutu sekka “jalaga tagumikku” saada on ikka äärmine arengupeetuse ilming.
  Agaraim nende seas on muidugi Vilja, kes siiralt usub, et publiku südame võitmiseks tuleb koheselt ilma pikema jututa siirduda vastase tagupoole kallale.
  Ka Astrid Kannel suutis Ungari välisministrit oma häbiväärse käitumisega üllatada, ise vist arugi saamata, kui alandav see oli meie rahvustelevisioonile.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused