Vasakpropaganda püüab segadust tekitada hauarahu ja säilmete ümber, peaasi, et traagika najal valitsuse otsuseid arvustada

Eesti,
©Scanpix
Estonia visiir

Samal ajal kui paljud, sealhulgas Eesti valitsus, soovivad uute asjaolude valguses Estonia huku uut uurimist, on Delfi üles otsinud allikad, kes seda justkui ei soovi. Delfi jaoks on põhimure, et saaks ikka valitsust halvas valguses näidata.

Paradoks on aga selles, et sama väljaanne kirjutas täpselt aasta tagasi täpselt samadele allikatele viidates vastupidist juttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Delfi kirjutas äsja, et ohvrid ja omaksed ei ole taotlenud Estonia vraki ülestõstmist ega surnukehade väljatoomist. Artiklis vahendati Rootsi ohvrite ja omaste esindaja, vandeadvokaat Piret Blankini ütlust siseminister Mart Helme ettepaneku kommentaarina.

“Minule teadaolevalt ei ole Estonia ohvrid ja omaksed Eestis ega Rootsis taotlenud ei laevavraki ülestõstmist ega surnukehade väljatoomist. Oleme taotlenud Estonia huku põhjuste väljaselgitamiseks uut uurimist ja ma loodan, et seda nüüd ka tehakse,” ütles Rootsi ohvrite ja omaste esindaja Piret Blankin. “Uurimise käigus saab võtta seisukoha ka vraki ülestõstmise vajadusest ja hukkunute väljatoomise võimalusest,” lisas ta siiski.

Aasta tagasi kirjutas Delfi,, et hukkunute omaksed nõudsid kohtus riigilt Estonia huku uurimise taasavamist

Nimelt arutati Tallinna halduskohtus kaebust, millega tahetakse muuhulgas kohustada valitsust taasavama Estonia huku uurimise menetlust või hindama uurimise menetluse hindamise vajadust.

Kaebajate esindaja Piret Blankin ütles kohtus, et uurimise taasavamiseks on esitatud uusi asjaolusid ning märkis, et kui kohus ei saa vabariigi valitsust kohustada uurimismenetlust uuendama, siis peaks vabariigi valitsus vähemalt läbi vaatama omaste taotlus. Lisatakse, et hukkunute omaksed tegid uurimise taasavamiseks pöördumise Eesti riigile juba 2016. aasta aprillis, siis vastus saadi justiitsministeerumilt alles rohkem kui kahe aasta pärast, 2018. aastal. Justiitsministeeriumi vastusega keelduti uue uurimise vajaduse hindamise kaalumisest ning märgiti, et 2016. aastal esitatud vastuskirjale pole midagi lisada.

Nii, et jutu sisu on sama, kuid varjund täiesti teine.

Rootsis Demokraadid teatasid äsja, et Estonia huku uurimine tuleb uuesti läbi viia ja tuleb austada omaksete soovi sugulaste säilmed välja tuua.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused