Uued Uudised

Vasakpropaganda püüab segadust tekitada hauarahu ja säilmete ümber, peaasi, et traagika najal valitsuse otsuseid arvustada

(FILES) In this file photo taken on November 19, 1994 the bow door of the sunken ferry M/S Estonia is lifted from the bottom of the sea off Uto island overnight, nearly two months after the ferry sank in the Baltic sea, killing 852 people on the night of September 27-28. - Nordic leaders said on September 28, 2020 they would examine evidence from a documentary that could shatter the official explanation for how hundreds of people died in a 1994 ferry capsize. A new documentary about the 1994 Baltic Sea sinking of the Estonia ferry claimed Monday to have found a huge hole in the ship's hull, raising questions about the official inquiry as Nordic leaders vowed to examine the evidence. (Photo by JAAKKO AVIKAINEN / LEHTIKUVA / AFP)

Samal ajal kui paljud, sealhulgas Eesti valitsus, soovivad uute asjaolude valguses Estonia huku uut uurimist, on Delfi üles otsinud allikad, kes seda justkui ei soovi. Delfi jaoks on põhimure, et saaks ikka valitsust halvas valguses näidata.

Paradoks on aga selles, et sama väljaanne kirjutas täpselt aasta tagasi täpselt samadele allikatele viidates vastupidist juttu.

Delfi kirjutas äsja, et ohvrid ja omaksed ei ole taotlenud Estonia vraki ülestõstmist ega surnukehade väljatoomist. Artiklis vahendati Rootsi ohvrite ja omaste esindaja, vandeadvokaat Piret Blankini ütlust siseminister Mart Helme ettepaneku kommentaarina.

“Minule teadaolevalt ei ole Estonia ohvrid ja omaksed Eestis ega Rootsis taotlenud ei laevavraki ülestõstmist ega surnukehade väljatoomist. Oleme taotlenud Estonia huku põhjuste väljaselgitamiseks uut uurimist ja ma loodan, et seda nüüd ka tehakse,” ütles Rootsi ohvrite ja omaste esindaja Piret Blankin. “Uurimise käigus saab võtta seisukoha ka vraki ülestõstmise vajadusest ja hukkunute väljatoomise võimalusest,” lisas ta siiski.

Aasta tagasi kirjutas Delfi,, et hukkunute omaksed nõudsid kohtus riigilt Estonia huku uurimise taasavamist

Nimelt arutati Tallinna halduskohtus kaebust, millega tahetakse muuhulgas kohustada valitsust taasavama Estonia huku uurimise menetlust või hindama uurimise menetluse hindamise vajadust.

Kaebajate esindaja Piret Blankin ütles kohtus, et uurimise taasavamiseks on esitatud uusi asjaolusid ning märkis, et kui kohus ei saa vabariigi valitsust kohustada uurimismenetlust uuendama, siis peaks vabariigi valitsus vähemalt läbi vaatama omaste taotlus. Lisatakse, et hukkunute omaksed tegid uurimise taasavamiseks pöördumise Eesti riigile juba 2016. aasta aprillis, siis vastus saadi justiitsministeerumilt alles rohkem kui kahe aasta pärast, 2018. aastal. Justiitsministeeriumi vastusega keelduti uue uurimise vajaduse hindamise kaalumisest ning märgiti, et 2016. aastal esitatud vastuskirjale pole midagi lisada.

Nii, et jutu sisu on sama, kuid varjund täiesti teine.

Rootsis Demokraadid teatasid äsja, et Estonia huku uurimine tuleb uuesti läbi viia ja tuleb austada omaksete soovi sugulaste säilmed välja tuua.

Exit mobile version