Vastuseks siseminister Katri Raikile – ränne ei võrdu küll terrorismiga, aga ta toob pühasõdalased Euroopasse kohale

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Siseministri poliitkorrektne sotsimula viib selleni, et varsti seisavad sõdurid ka Tallina pühakodade ees.

Nagu arvata võis, hõigatakse Strasbourgi sündmuste järel maha rida lollusi ja erandiks pole ka siseminister Katri Raik.

Siseminister teatas, et ränne ei võrdu terrorismiga ja sellise asja väitmine on vastutustundetu, tekitades põhjendamatut hirmu ja võõraviha.

Jah, ränne ei võrdu terrorismiga üksüheselt, aga see kannab endaga kaasas ohtralt terrorismi ja kuritegevust – nagu on sündmused alates 2015. aastast näidanud, kaob turvalisus lausa päev-päeva järel. Uudised toovad Lääne-Euroopast massiliselt teateid vägistamistest, pussitamistest, kaubikusõitudest, granaadiplahvatustest ja teistest inimelusid röövivatest terroritegevustest.

Raiki sõnul korraldas teisipäevase rünnaku Strasbourgis, nagu mõnelgi varasemal juhul, inimene, kes on ise Euroopa Liidus sündinud ja sealsamas oma koduriigis radikaliseerunud. Raik pole ilmselt kuulnudki sellest, et esimene migrantide põlvkond elatub ilusasti ära sotsiaaltoetustest ja radikaliseeruma hakkab teine põlvkond, kelle vanemad pole väärtusi loonud ega neid lastele pärandanud – nad hakkavad nõudma hüvesid, millesse pole ise panustanud. Seda saamata hakkavad nad kätte maksma – kõik see on liberaalse Euroopa soositud rände tulemus.

Siit ka vastus ministri jutule: “Me peame tegelema põhjustega, miks inimesed radikaliseeruvad.” Nad teevad seda seetõttu, et Euroopa võtab neilt poputamisega vastutustunde ja kohustused ning teeb neist nõudlikud loodrid, keda vasakliberaalid ümmardavad. Põlgus lömitajate vastu paneb moslemid neid oma tahte alla suruma.

“Terrorismil ei ole rahvust,” väidab Raik. See-eest on neil usk ja selleks on islam, sallimatu ja vägivaldne keskaja jäänuk. “Kõik moslemid pole terroristid, küll aga on peaaegu kõik terroristid moslemid!” väidavad irvhambad, ja tõsi see on!

“Muidugi peame piirama terroristlike rühmituste info levitamise võimalusi. Üks samm selleks on terroristliku veebisisu kiire eemaldamise eelnõu, mis sai just eelmisel nädalal Euroopa Liidu siseministrite heakskiidu ja mis võidakse Euroopa Parlamendis vastu võtta veel enne kevadisi valimisi,” rääkis Raik.

Propaganda ja info levik on terrorismiga kaasnev asi, mitte selle tekitaja, võiks minister aru saada! EL-i siseministrite heakskiit oli ilmselt antud siiski “paremäärmuslaste” ja rahvuslaste ohjeldamiseks, keda Euroopa islamist suuremaks ohuks peab ja seetõttu suukorvistab.

“Terrorismivastases võitluses on meil kõigil oma roll, sealhulgas ajakirjandusel. Terrorism toitub „kangelastest“, nii et isegi postuumselt saadud 15 minutit kuulsust ajakirjanduses tundub olevat seda väärt, et tappa kümneid ja kümneid inimesi, et oma nimi ja pilt meediasse saada. Ja terrorism toitub hirmust, mida terroristid rünnakutega külvata püüavad, ja millele poliitikud ise hoogu annavad valeväiteid sisaldavate ja paanikat õhutavate arvamusavaldustega,” ütles Raik.

Proua minister, kui te usute, et islamiterrorist teeb tapatalguid selleks, et meediasse jõuda, olete te küll väga vale ameti valinud – pommidega ei lasta ennast ribadeks mitte selleks, et surmamineja udune pilt lehe esikaanel oleks, vaid selleks, et veretööga Allahi juurde pääseda.

Eesti poliitikud on terrorismi leviku suhtes liiga ükskõiksed olnud, kuigi see on aegamisi Lääne-Euroopast põhjanaabri Soome juurde Turu ja Oulu linnadesse jõudnud. Terrorismi suhtes ei saagi praegu valeväiteid teha, sest see on nii üheselt massimigratsiooniga leviv nähtus, et iga hoiatus on tõsine. Paanikat pole vaja tekitada, aga avalikku arvamust terrorismi leviku vastu mobiliseerida on küll vaja, ja põhjuste mahavaikimine ei aita seda kuidagi teha.

Ministri sõnul ei ole Eestis vahetut terrorismiohtu. “Meie jõululaadad on turvalised, selle eest kantakse hoolt. Nii kinnitavad oma valdkonna parimad spetsialistid. Oleme siiski valvsad, meil on esimesed kohtulahendid terrorismi toetamise eest. Oleme tähelepanelikud, aga ärme anna hirmule järele, sest siis terrorism võidab,” lisas Raik.

Esiteks, terrorism on juba suuresti võitnud, sest Charlie Hebdo uus toimetaja lõpetas prohvet Muhamedi piltide avaldamise kohe pärast toimetuse mahanottimist, avaldades veel vaid ühe pildi. Hirmu oli eilne Strasbourg täis – Raik võiks lugeda ERR-i ja Postimehe kirjeldusi, kus kirjutatakse kohvikutes tunde varjus istunud inimestest. Inimesed peavadki hirmu tundma, sest siis kasvab ka otsustavus neid pommidega kaabakaid ja võimalikke radikaliseerujaid siia mitte lubada!

Ja lõpetuseks siseministrile – sel suvel ronisid Kagu-Eestis üle piiri paljud migrandid, kes tabati tänu kohalikele elanikele juba Eesti territooriumi sügavuses. Taastage sõjaväestatud piirivalve ja tõhus piirikontroll, sest ilma selleta on teie jutud valdkonna parimatest spetsialistidest tühi mula! Sest need spetsialistid tegelevad rohkem kartellivalitsuse poliitiliste oponentide tagakiusamisega – sotsist siseminister ise käis hiljuti poliitilist provokatsiooni turgutamas!

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused