Vastutusvõimetu erukindral Riho Terras kritiseerib eurosaadiku mandaadi nimel EKRE-t Le Peni visiidi pärast

Eesti,
- Updated
©Stanislav Moshkov/Õhtuleht
Pseudopresident ja kindral, kes Eesti Kaitseväele mitte midagi ei andnud.

Eesti kaitseväest hädise paraadarmee vorminud Riho Terras on küll viimane inimene EKRE-t julgeoleku vallas osatamast.

Eesti kaitseväe endine juhataja ning Isamaa poliitik Riho Terras ütles Marine Le Peni Eesti-visiiti kommenteerides, et talle tundub, justkui oleks Eesti Konservatiine Rahvaerakond (EKRE) valmis Eesti julgeoleku asjus silma kinni pigistama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terrase sõnul vastab Marine Le Peni ja EKRE juhtide kohtumine Eestis küsimusele, miks julgeolekuküsimuste asemel räägitakse EKRE valimisreklaamides banaanidest. Ja see on ainus, mida üks mees Leo Kunnase ja teiste rahvuskonservatiivsete sõjaväelaste väljatöötatud kaitseprogrammist lugenud on?

Uued Uudised ei hakka Terrase sõnu vahendama, sest selles osas on EKRE juhtpoliitikud mitmeid kordi selgitanud: me ei kohtu Le Peniga selles osas, mis meid eristab (suhtumine Venemaasse), vaid selles osas, mis ühendab (rahvusriikide EL-i kaitsmine ja vastuseis massiimmigratsioonile); me arutame koostööd europarlamendis; ja ainult nii saame Le Penile selgitada, miks me ei ei toeta Venemaad, nagu tema mõnes osas.

Tundub, et Terras tahab lihtsalt EKRE-t rünnates europarlamendi pääsuks plusspunkte teenida. Sama tegi ka Andres Herkel Riigikogu valimiskampaania aegu. Aga tuletagem siis Terrasele meelde ütlemisi, mida väljendas Leo Kunnas juba siis, kui ta EKRE-ga ühinemisele isegi ei mõelnud, ja rääkis otseselt sõjaväelasena Delfile. Tuletagem ka meelde, et Terrases polnud niigi palju meest, et Metsavase juhtumi eest vastutust võtta!

“Kindral Terras pärandab Eestile kuristiku selle vahel, milline meie armee peaks olema ja milline ta on.  Mis on siis kindral Terrase ametiaja pärand? Operatiivvajadus kuulutati paber- või õõnesarmeeks. Sõjaaja kaitseväge vähendati 21 000 inimeseni. Kaitseringkonnad kaotati. Ühtegi võimelünka – keskmaa õhutõrje, soomusmanöövrivõimekuse ning miiniveeskamise ja rannakaitse puudumist – pole likvideeritud. Mereväel pole endiselt ühtegi lahinguvõimekust. Ajateenijaid kutsutakse riiki teenima ikka sama palju nagu kümnendi alguses, veidi üle kolme tuhande inimese aastas.”

“Kindral Terras pärandab oma järeltulijale kuristiku. Kuristiku armee vahel, mis meil on ja mida läheb vaja sõjaks Venemaaga. Ta valmistas kaitseväe suurepäraselt ette eelmise kümnendi julgeolekuolukorraks ja sõdadeks, aga kukkus läbi selle ettevalmistamisel järgmise kümnendi võimalikuks sõjaks. Ja paraku ei ole see auväärne läbikukkumine, sest ta isegi ei proovinud.”

“Kindral Terrase ametiajal pole kaitseväe distsiplinaarprobleemidest kuigi palju räägitud. Seda on tehtud vaid siis, kui muud võimalust pole, näiteks salakaupa vedanud mereväelaste tollis vahelejäämise korral. Maine ja väljapoole suunatud imago on tõstetud sisust tähtsamaks.”

“Kindral Terras on esimene kaitseväe juhataja, kes ülendati rahuajal enne oma teenistusaja lõppu täiskindraliks. Vabariigi aastapäeval anti kaitseväe juhatajale, tulevasele kaitseväe juhatajale ning tulevasele peastaabi ülemale vastavalt esimese, teise ja kolmanda järgu Kotkaristi ordenid justkui oleks tegu olümpiamängude medalikolmikuga. See on ju groteskne. Nagu elaksime banaanivabariigis. See oleks groteskne ka ilma peastaabi operatiivosakonnas tegutsenud riigireetur Deniss Metsavase ning distsipliiniprobleemideta.”

Ja selline vorstivabriku kindral kritiseerib EKRE-t? Pärast seda, kui koalitsioonipartner on selgitanud, et lisaks Le Penile tulevad veel ju ka teised rahvuslased Soomest, Itaaliast ja Taanist ning küsimus on koostöös EP fraktsioonides, mitte Venemaas? Miks Terras ei kritiseeri president Kaljulaidi, oma autasustajat, kes käis Balti partnereid teavitamata Putiniga kohtumas ega rääkinud hiljem täpsemalt Kremlis räägitust? Selline mees ei sobi Eestit Euroopas esindama.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused