Veerand Eesti elanikest elas mullu vaesuspiiri lähistel

Eesti,
- Updated
Kerjus
©Mihkel Maripuu/Postimees
Kerjus

Eurostati teatel elas 2016. aastal Eesti elanikest 24,4 protsenti ehk 320 000 vaesuspiiril või sotsiaalse tõrjutuse ohus. Eestis oli vaesusohu määr pärast sotsiaaltoetuste maksmist mullu 21,7 protsenti, võrreldes 2008. aasta 19,5 protsendiga. Alla vaesuspiiri elas 4,7 protsenti elanikest ning 5,8 protsenti elasid madala tööhõivega majapidamistest, ehk majapidamistest, kus täiskasvanud töötasid aasta jooksul vähem kui 20 protsendi ulatuses oma töövõimest.

Eesti vaesuspiiriks loeti üksisiku puhul aastast sissetulekut suuruses 5187 eurot ning kahe täiskasvanu ja kahe alla 14 aastase lapsega majapidamiste puhul 10 892 eurot. Euroopa Liidus tervikuna elas 2016. aastal vaesuspiiril ja sotsiaalse tõrjutuse ohus 23,4 protsenti rahvastikust, ehk 117,5 miljonit inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõrgeim oli vaesuspiiril elavate inimeste osakaal 40,4 protsenti Bulgaarias, 38,8 protsenti Rumeenias ja 35,6 protsenti Kreekas. Madalaim oli see aga 13,3 protsenti Tšehhis, 16,6 protsenti Soomes ja 16,7 protsenti Taanis. Lätis ja Leedus elasid mullu sotsiaalse tõrjutuse ohus või vaesuspiiril vastavalt 28,5 ja 30,1 protsenti rahvastikust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused