Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene-äriga vahele jäänud Kaja Kallas ründab vee sogamiseks sama süüdistusega Soomet

-
08.09.2023
Soome endisele peaministrile Sanna Marinile lõi Kaja Kallas juba noa selga, süüdistades teda eestlaste töölepääsu takistamises, nüüd lükkab ta Soome kaela ka Vene-äri.
© Scanpix

Reformierakond tundub soovivat Kaja Kallase skandaali summutamiseks juhtida süüdistused headele liitlastele, et ise sel kombel varju jääda ja oma sigadustega unustusse vajuda.

Kaja Kallas oskas peaministrina juba korra Soomega suhted rikkuda, kui ta süüdistas põhjanaabrite ajakirjanduses tollast Sanna Marini valitsust tööjõu vaba liikumise takistamises Soome ja Eesti vahel. Nüüd üritab ta Soomet süüdistada Venemaaga kaubavahetuse jätkamises.

ERR vahendab: “Peaminister Kaja Kallase kinnitusel soovib Eesti, et piiririigid kehtestaks Venemaale ühise kaubandusembargo. Läbirääkimistel pole aga seni edu saavutatud, kusjuures võtmeriik on tema sõnul Soome.

Kallas meenutas, et kui Eesti lõpetas Vene turistidele viisade andmise, tulid sellega kaasa nii Läti, Leedu kui Poola ning hiljem ühines nendega Soome.

“Praegu ei ole kedagi kaasa tulemas,” ütles Kallas. “Põhiline mure riikidel on just see, et kui me ei tee seda kõike koos, ja seal on võtmeks ikkagi ka Soome, siis kaubaveod liiguvad kuhugi mujale. Ja me karistame oma ettevõtjaid.”

Täpsustavale küsimusele, et miks siis kõik ühiselt ei soovi kaubavedusid peatada, vastas Kallas: “Ma ei tahaks panna näppu peale konkreetsetele riikidele aga… Soome. Aga praegu meil ei ole olnud seda ühtset arusaama ja kokkulepet.”

Seega üritab Kaja Kallas nüüd süüdlaseks teha hoopis põhjanaabreid, et nendele pöördunud tähelepanu aitaks “Kallasgate”`i unustada. Justkui oleks soomlased süüdi Arvo Halliku ärides ja Stark Logisticsi autod sõidaksid läbi Soome. See on paraku juba rahvusvaheline reformierakondlik sigadus, see hävitab Eesti mainet veelgi ja rikub suhted soomlastega.

Kaja Kallase valitsedes on Vene-äri salamisi edasi kestnud, aga süüdi on teised, nagu tema puhul ikka. Eks valelik peaminister arvestab ka sellega, et Soomel on nüüd uus, konservatiivne valitsus, mida pseudoliberaal peabki ründama, kuigi nood on võimul olnud ülilühikest aega ega vastuta veel riigi pikema poliitika eest.

Uued Uudised