Vene piiri taga passivad endiselt tuhanded aafriklastest libavutihuvilised

Rubriik Eesti On
- Updated
©Aldo Luud/Õhtuleht
Luhamaa piiripunktis peeti kinni mitmeid jalgpalliviisaga aafriklasi.

Venemaa hoiatas, et jalgpalli MM pole paljudele fännidele veel lõppenud ja sellest lähtuvalt tuleb ka naaberriikidel valvel olla.

On ilmselge, et päris suur osa möödunud aastal Venemaa niinimetatud jalgpalliviisaga maailmameistrivõistlusi vaatama saabunud aafriklastest soovis pigem kuidagi Euroopa Liitu “ära hüpata”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venemaal on otsene piir viie EL-i riigiga, milleks on Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Soome, lisaks ka heaolumaana tuntud Norra. Sel suvel üritati Vene jalgpalliviisaga Eestisse pääseda nii Narva kui Luhamaa piiripunktis ja leidus neidki, kes üle piiri jalutasid ning juba Eesti territooriumil tänu kohalike valvsusele tabati.

Mullu jäid ebaseaduslikul rändel Eestisse vahele 1110 inimest, kellest 732 riiki sisenemine õnnestus politsei- ja piirivalveameti töötajatel tõkestada juba piiripunktis, 45 tabati ebaseaduslikul piiriületusel ning 333 jäid vahele juba riiki sisenenuna. Üle püüti tulla isegi reisibusside pagasiruumis.

Kuna MM-il osalesid näiteks Egiptuse, Tuneesia, Maroko, Nigeeria ja Senegali koondised, siis piiril õnne katsunute seas oli kõige rohkem just nende riikide vutifänne, kes ühendasid omadele kaasaelamise Läände pääsemisega.

Surve pole veel kuhugi kadunud. Venemaal on ebaseaduslikult 5500 välismaalast, kes tulid riiki suvisteks jalgpalli maailmameistrivõistlusteks, kuid pole viisa aegumise järel lahkunud, teatas Vene siseministeerium reedel.

“Praeguseks ei ole 5500 välismaalast Venemaa territooriumilt lahkunud. Me püüame neid tuvastada. Loodetavasti on nad kõik 30. märtsiks välja saadetud,” ütles ministeeriumi rändeameti esimene asedirektor Andrei Krajuškin ajakirjanikele. “Siseministeerium lahendab probleemi aprilliks,” lubas ta.

Venemaale tuli MM-iks nn fännipassidega 650 000 välismaalast, kellest suurem osa olid Krajuškini sõnul seaduskuulekad kodanikud ja lahkusid Venemaalt õigeaegselt. “31. detsembriks oli siia jäänud pisut üle 12 000 välismaalase. Koos föderaalse julgeolekuteenistusega tehtud pingutuste tulemusena kahanes nende arv 5500-ni.”

Võib eeldada, et need 5500 inimest hoiavad ennast varjus ning üritavad mingil moel üle Venemaa ja Euroopa Liidu piiri saada. Tänavune talv on küll üsna karm ja Kagu-Eestis üle piiri jalutada pole eriti mõnus, eriti kui piiririkkuja on must ja lumi valge. Valvel tuleb aga topelt olla, kuni Venemaa selle probleemi lahendab.

Aafriklaste “kaotsiminekut” näitasid eredalt ka mullused Briti Ühenduse spordimängud Austraalias, mille järel otsustas mitusada sportlast Rohelisele mandrile jäädagi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused