Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene piirivalve laseb Eesti piiripunkti illegaale – see on ränderünne

16.11.2023
Eesti piiripost
© Uued Uudised

Venemaa ametivõimud lasid neljapäeval tulla Eesti piiripunktini rühmal Somaalia illegaalidel, kelle liikumise nad oleksid pidanud tegelikult tõkestama.

Viimasel ajal on kasvanud põgenike surve Soome piiripunktidesse ehk sinna saadetakse Venemaa poolt põgenikke, kellel puuduvad õigused Schengeni alale sisenemiseks. “See tähendab seda, et Venemaa tegelikult ei tohiks läbi lasta viisata isikuid, nad tuleks juba Venemaal kinni pidada, aga nad lastakse vabalt läbi ja nad jõuavad Soome piiripunkti. Seal esitavad nad rahvusvahelise kaitse taotluse, mida seaduste järgi tuleb menetlema hakata, ja isikud saavad juba soovitud riiki jääda,” ütles siseminister Lauri Läänemets valitsuse pressibriifil.

Samas on Eesti saanud infot, et sarnaseid isikuid on nähtud veel Vene piiripunktide juures.

Täna Narva piiripunktis toimunu oli väga selgelt ränderünne, kuivõrd Vene piirivalve ei oleks tavaolukorras kindlasti taolisi piiriületajaid üle lasknud, selgitas PPA juht Egert Belitšev neljapäeva õhtul „Aktuaalsele kaamerale“.
„Meie info järgi aidatakse neid erinevate [Vene] ametivõimude poolt,“ märkis Belitšev illegaalide kohta.

Tema sõnul üritatakse ränderündega Euroopa Liidu liikmesriike väga selgelt mõjutada. „Võime oodata, et need inimesed, kes liiguvad, otsivad endale uut kohta sisenemiseks. Ja täiesti vabalt võib see olla Eesti,“ hoiatas PPA juht.
Tema sõnul võib juhtuda, et nüüd üritatakse Eesti piiri ületada ka näiteks läbi metsa.

Ta nentis, et tuleb siiski arvestada, et piirivalve ei suuda jälgida igat meetrit 300-kilomeetrisel piiril Venemaaga. Tema sõnul tulevad aga vajadusel piirivalvuritele appi ka kaitseliit ja kaitsevägi ning üheskoos suudetakse ohuga toime tulla.

Küsimusele, kas Narva piiripunkt läheb ränderünde tõttu lähiajal kinni, vastas Belitšev: „Kui rändevoog oluliselt häirib piiripunkti toimimist, oleme sunnitud selle sulgema.“

 

Allikas: BNS/ERR