Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vene välisministeerium taunis Harald Nugiseksi büsti avamist

27.10.2016
Nugiseks

Venemaa välisministeeriumi esindaja kritiseeris Teise maailmasõja ajal Saksa sõjaväes teeninud eesti sõjaväelase Harald Nugiseksi büsti avamist eelmisel nädalal ühes Järvamaa koolis.

“Nördimusega saime teada, et Eestis Laupa põhikoolis püstitati pronksist rinnakuju “legendaarsele” 20. Eesti Relva-SS diviisi vabatahtlikule H. Nugiseksile, mis oli pühendatud tema 95. sünniaastapäevale,” öeldi Vene välisministeeriumi kodulehele kolmapäeva õhtul postitatud kommentaaris.

“Kutsume rahvusvahelisi inimõiguste kaitse organisatsioone, sealhulgas ÜRO inimõiguste nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ja Euroopa Nõukogu, aga samuti Euroopa Liitu mõjutama Tallinnat, et mitte lubada neonatsismi avalikku propagandat ja natslike kurjategijate heroiseerimist. Leiame, et sellistele tegelastele Euroopas ausammmaste püstitamine on häbiväärne ja miljonite “pruuni katku” vastu võideldes hukkunute üle irvitamine,” ütles Vene välisministeeriumi inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi volinik Konstantin Dolgov oma kommentaaris.

Esmaspäeval esines kriitikaga büsti avamise suhtes ka Vene saatkond Eestis.

Laupa põhikooli direktor Kaarel Aluoja ütles reedel Harald Nugiseksi büsti avamisel koolimajas, et see on õpilastele suureks eeskujuks ja annab parema võimaluse kasvatada neis isamaalisust, teatas Järva Teataja eelmisel nädalal. Aluoja ütles, et kui püüda reastada Järvamaalt pärit inimesi tuntuse järgi, siis kindlasti kuulub Harald Nugiseks selle nimekirja etteotsa. “Eesti rahva tänumedal – see on rahva tunnustus oma sangarile ja kaalub kindlasti üles presidendi jagatavad aurahad,” lausus ta lehe teatel.