Venemaa ei mõista siiani, et “Euroopa vabastajana” näeb Punaarmeed ainult tema üksi, teistele rahvastele olid nad okupandid

Eesti,
- Updated
©UU
Eestlased tervitasid “vabastajaid” relvadega käes ja andsid elu Eesti Vabariigi eest.

Venemaa pole aru saanud ega vist saagi, et üht riiki ja rahvast ei tee suureks (“Великий”) mitte see, kui nad ise ennast suureks peavad, vaid see, kui teised rahvad neid suurena näevad.

Venemaa ajab endiselt segi ka austuse ja hirmu – seal arvatakse, et suur armee ja katkematu agressiivsus paneb teisi rahvaid neid austama. Nad ei saa aru, et see, kui neid kardetakse, vihatakse ja neist eemaldutakse, ei tähenda mingit austust – selle tunde annavad rahulik kooseksisteerimine, koostöö ja sõprus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venelased usuvad siiani, et nad vabastasid Euroopa, kuid paraku arvavad nad seda ainsatena. Kõik teised näevad, et Nõukogude Liit küll purustas ühe terrorirežiimi, kuid pani asemele oma ja sama hullu, kus Auschwitzide asemel oli Gulag.

Punaarmee missioon vabastajatena lõppes siis, kui nad astusid üle Nõukogude Liidu piiride, mille sisse ei tohi arvestada Molotovi ja Ribbentropi sobinguga liidetud alasid. Ka Eesti piire ületades said neist okupandid, samasugused nagu sakslasedki.

Ka Eestis elavatele venelastele, kes saabusid siia okupatsiooniaegadel, on Punaarmee vabastaja, kuigi neid endid tollal siin polnudki. Just erinev ajalookäsitlus ongi see, mis ei lase venelastel kunagi Eesti ühiskonda põhjalikult lõimuda.

Eesti ei mõtle nagu Venemaa ja meile ei pea pähe määrima oma “vabastamist”, ei Tallinna ega kogu Eesti osas. Vabadus oli 1944. aastal Eestis vaid selle üürikese viivu, mil oli koos Otto Tiefi valitsus ja relvis Eesti mehed tõrjusid Punaarmeed.

Välisministeerium avaldas nördimust Venemaa välisministeeriumi ajalooliselt ebatõeste väidete üle ning mõistis hukka Venemaa välisministeeriumi korduvad katsed õigustada Molotovi-Ribbentropi pakti.

Välisministeerium lükkas ümber Venemaa välisministeeriumi pühapäeval Twitteris avaldatud ajalooliselt ebatõesed väited, mille kohaselt vabastasid Nõukogude Liidu väed Eesti Vabariigi Natsi-Saksamaa käest, teatas välisministeerium. Ka mõistis välisministeerium hukka Venemaa välisministeeriumi korduvad katsed õigustada Molotovi-Ribbentropi pakti.

“Eesti Vabariik ei osalenud Teises maailmasõjas ning kannatas nii Natsi-Saksamaa kui ka Nõukogude Liidu okupatsiooni all. Nõukogude Liit ei vabastanud Eestit, vaid okupeeris meid pea viiekümneks aastaks. Oleme sügavalt nördinud, et Venemaa jätkab ajalooliste ebatõdede levitamist ning nõukogude režiimi erinevate kuritegude pisendamist,” seisab väliministeeriumi avalduses.

Avalduses toonitas välisministeerium et Eesti riik ei alistunud kunagi ja vastupanu erinevates vormides kestis iseseisvuse taastamiseni 1991. aastal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused