Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Venemaa meedia kihab: „Eestlane hiilis Venemaale parema elu otsinguil ja sattus uurimisisolaatorisse”

02.10.2023
Parem elu

Venemaa Föderatsiooni FSB Pihkva oblasti piirivalveteenistuse pressiteenistus teatab, et ebaseadusliku piiriületuse käigus on kinni peetud Eesti kodanik, kes väidab, et suundus Venemaale parema elu otsingutele.

Nagu märgib FSB, pidasid Pihkva piirivalvurid välismaa kodaniku kinni Petseri rajoonis pärast tema poolt eesti-vene piiri ületamist. Piiririkkuja ülekuulamise käigus selgus, et ta saabus Venemaa Föderatsiooni territooriumile „otsides paremat elu“. Eriteenistus täpsustab, et tegemist on Eesti kodanikuga, kel puudub viisa Venemaale sisenemiseks.

Märgitakse, et „eestlase“ piiririkkumisest teatas piirivalve kordonisse „valvas kohalik elanik“. Eesti kodaniku suhtes juba algatati kriminaalasi „Venemaa Föderatsiooni riigipiiri ebaseadusliku ületamise“ eest (VF kriminaalkoodeksi paragrahv 322.1). Mees on saadetud arestimajja.

Eesti poole reageeringut pressiteade ei maini, loodetavasti on meie riigi vastavad ametid juhtunust informeeritud. Nüüd on Eesti Vabariigi ülesanne päästa oma kodanik „Venemaa parimast elust“, mis võib teda lähiaastatel oodata: prii toit, tervislik füüsiline töö ja hea seltskond.

On võimalik ka vene passi kiirendatud korras saamine ja saatmine Ukraina rindele.

Ivan Makarov