Venemaa “mustas nimekirjas” on ka rahvuskonservatiivid Urmas Reitelmann ja Henn Põlluaas

Urmas Reitelmann on oma isamaalisuse ja Vene-kriitikaga ka Kremlile silma jäänud.

Venemaa “russofoobide” nimekirjast on selgunud juba kaks EKRE inimest,  kelleks on rahvuskonservatiivide fraktsiooni esimees Tallinna volikogus Urmas Reitelmann ja Riigikogu saadik Henn Põlluaas.

Urmas Reitelmann ise arvab, et tema Venemaale sõidu keelu taustaks on eetritöö raadiojaamas Raadio 3, kus nad koos Madis Millinguga tegid hommikuprogrammis  Venemaa suunal kõva kriitikat. “Andsime ikka kõvasti hagu,” ütleb ta. “Meil oli väga isamaaline ja patriootlik programm.”

Urmas usub, et Vene saatkond ei suuda ise kõigi nende riiki kritiseerivate ajakirjanike postitusi või sõnavõtte monitoorida ning seetõttu on neil siin inimesed, kes sellist tegevust jälgivad, kasvõi keegi neist, kellel on koostööleping Ühtse Venemaaga.

Henn Põlluaas ütles ERR-ile, et ka teda võib “õnnitleda”. “Ma sain just teada, et ka mina olen nn russofoobide nimekirjas,” teatas ta.

“Eks ta oli üsna arvatav. Russofoobiks ma ei saa end nimetada, küll aga olen Venemaa agressiivse poliitika ja laienemispürgimuste vastu aktiivselt sõna võtnud, Eesti piirilepingu teemal raamatu kirjutanud. Seega imestada pole midagi,” lausus Põlluaas.

Välisministeerium annab Venemaa “russofoobide” nimekirja sattunud inimestele sellest isikuliselt teada ja teatavaks saavad üha uued nimed.

Kommentaarid