Venemaa naaseb Baltikumi piiridele: Lääne sõjaväeringkonda luuakse tosin uut väeosa ja allüksust

Eesti,
©Uued Uudised
Vene sõjamasin naaseb Eesti piiride taha. Pilt on illustratiivne.

Eesti kaitseväe juhataja kiitles meedias, et meil olevat rohkem tankitõrje moona kui Venemaa Lääne sõjaväeringkonnas tanke ja lahingumasinaid kokku (Postimees, 20.03.2022) ning lubas Peterburi blokeerima hakata, ja Kreml vastab sellele.

Venemaa moodustab seoses uute ohtudega Lääne sõjaväeringkonda 12 sõjaväeosa ja allüksust, ütles reedel Vene kaitseminister Sergei Šoigu. (BNS)

“Aasta lõpuks moodustatakse Lääne sõjaväeringkonda 12 sõjaväeosa ja allüksust,” ütles Šoigu kaitseministeeriumi kolleegiumil.

Tema sõnul plaanivad väed tänavu vastu võtta üle 2000 ühiku kaasaegset relvastust ja sõjatehnikat.

“Talvise väljaõppeperioodi tulemustele järgnenud kontrollid näitasid ringkonna üksuste väljaõppetaseme kvalitatiivset tõusu võrreldes eelmise aastaga 25 protsendi võrra,” ütles Šogu.

“Balti laevastiku laevade lahinguõppeülesannete pingelisus on tõusnud 42 protsenti. Eri tüüpi relvadega on viidud läbi üle 300 lahinguharjutuse. Ringkonna lendude hulk on alates aasta algusest kasvanud neli protsenti,” ütles ta.

Šoigu nimetas riiki ähvardavate ohtude hulgas Soome ja Rootsi liitumist NATO-ga.

“Olukorda lääne strateegilisel suunal iseloomustab sõjaliste ohtude kasv Venemaa piiri lähedal,” ütles Šoigu reedel Venemaa kaitseministeeriumi kolleegiumil.

“Meie lähinaabrid Soome ja Rootsi taotlevad NATO-ga liitumist. Seega pinge Lääne sõjaväeringkonna vastutusalas jätkub,” ütles ta.

Tema sõnul rakendab Venemaa selles osas “adekvaatseid vastumeetmeid”.

Seega vastab Venemaa Martin Heremi kiitlemisele tegudega ning halbu uudiseid on teisigi: Karm reaalsus: NATO-l ei pruugi piisata ressurssi idatiiva tugevdamiseks.

Eesti laskis ennast vahepeal Ukraina sõja ja meie piiri tagant äraviidud vägede tõttu lõdvemaks ja hakkas ärplema, kaitsekulutuste kasv on endiselt kavandatud aastate peale ning nendega Kaja Kallase valitsus ei kiirusta, NATO tippkohtumiselt peaminister lisavägesid kaasa ei toonud – Venemaa aga hakkab ennast piiri taga uuesti liigutama, seda enam, et NATO laieneb Soome ja Rootsi võrra.

Eesti vajab uut valitsust, kes suhtuks riigikaitsesse tõsisemalt kui Venemaa poolt kergesti mõjutatav PortoRollo valitsus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused