Venemaa on alustanud jõulist propagandistlikku “saluudisõda” Balti riikide vastu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kivisse raiutud Saksa mundris sõdur Lihula mälestussambal olevat provokatsioon, ja elav punaarmeelane pronkssõduri juures ei ole?

Kreml ei hooli kellestki ega millestki peale omaenda kasu, mida näitavad Moskva viimased sammud.

Venemaa Lääne sõjaväeringkonna pressiteenistuse teatel korraldatakse tänavu ja järgmisel aastal Moskvas kokku 17 ilutulestikku, et tähistada nõukogude vägede eri riikide pealinnadesse jõudmise 75. aastapäeva.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vähemalt uudistesse jõudsid sõnumid sellises järjekorras: kõigepealt teatas Kreml, et korraldab Vilniuse tagasivallutamise auks 13. juulil Moskvas saluudi. Tegu on selge provokatsiooniga, sest tegu on üsna tähtsusetu sündmusega: “Saksa sõjavägi hõivas Vilniuse 24. juunil 1941 ja 1115 päeva hiljem 13. juulil 1944 lõi punavägi selle sealt jälle välja. Esimene Vilniuse vallutamise saluut korraldati 1944. aastal.” Lihtsalt okupandid vahetusid.

Natuke hiljem kirjutas Postimees, et välisminister Urmas Reinsalu kavatseb välja kutsuda Vene suursaadiku Eestis Aleksandr Petrovi seoses Moskvas korraldatava Tallinna vallutamise aastapäevale pühendatud ilutulestikuga.

“Tänane teade Vene Föderatsioonis ilutulestiku korraldamise kohta Tallinna taasokupeerimise 75. aastapäeval on provokatiivne samm. Teine maailmasõda tähendas Eesti Vabariigile nii natsliku Saksamaa kui ka Nõukogude Liidu okupatsiooni. 1944. aastal Saksa vägede lahkumise järel astus Tallinnas ametisse põhiseaduslik Eesti Vabariigi valitsus,” kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Ja viimaks teatas Postimees taas: Venemaa saatkond Tallinnas tegi teisipäeval avalduse, milles nimetas Lihula skandaalse mälestusmärgi taasavamise plaane provokatsiooniks ja langenute mälestuse teotamiseks. “Saatkond mõistab hukka sellised provokatsioonid ja Eesti pinnal fašismi vastu võideldes langenute mälestuse teotamise,” teatas saatkond.

Venemaa korraldab ise provokatiivseid saluute, mis solvavad Balti rahvaid ja Punaarmee poolt kunagi okupeeritud riike, kuid kui Eestis austatakse nende vastu sõdinuid, siis on lärm kohe lahti. Saksa munder oli tegelikkuses ainus võimalus, mille kaudu said eestlased vastu astuda 1941. aasta 14. juunil kümneid tuhandeid eesti rahva paremaid poegi küüditanud kuritegelikule režiimile.

Kahjuks on ka Eestis meedias ja poliitilistes ringkondades väga tugev tendents mõista hukka Lihula mälestussamba taasavamine kui väidetav “natsismi ülistamine”, kuigi on teada, et selles mundris sõditi vaid juhuse tahtel võõraste vägivallatsejate vastu. Samas ei tee ei ajakirjandus ega need samad poliitikud suud lahti. kui 9. mail toimub Tallinna keskel “surematu polgu” sabat ja okupandi jalamile asetatakse pärg lindiga “Eesti rahvalt”.

Lihula mälestussamba vastasus on osa eestlusevastasest kampaaniast ja peamine põhjus, miks poliiteliit on selles pigem Venemaa poolel, peitub selles, et mälestussammas taastatakse EKRE toel. See aga ei sega rahvuskonservatiivide vaenlasi väitmast, nagu teeks EKRE seda Kremlile millegi kätte mängimiseks. Ei, seda tehakse oma kangelaste mälestamiseks! (Pildil meeleavaldaja Lihulas mullu suvel).

Tegelikult on rajajooned juba ammu maha pandud ja vääramatud: Eesti jaoks on Nõukogude Liit ja Punaarmee okupandid ning Saksa mundris ei sõditud mitte Hitleri ja natsismi poolt, vaid Eesti iseseisvuse taastamise eest.

Täiendatud! Välisministeerium kutsus kolmapäeval välja Venemaa suursaatkonna esindaja ning avaldas protesti seoses ilutulestiku korraldamisega Moskvas 22. septembril ehk päeval, mil 1944. aastal sisenesid Punaarmee üksused Tallinna, edastas välisministeerium.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on teade Vene ilutulestiku korraldamise kohta Tallinna taasokupeerimise 75. aastapäeval provokatiivne samm. „Tallinna taasokupeerimine ei toonud Eestile vabadust, vaid pool sajandit väldanud nõukogude okupatsiooni. Eesti Vabariigi õigusliku järjepidevuse katkematus on alus meie riiklusele nii täna kui homme,“ ütles Reinsalu.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused