Verejanuline sallivuslane peaks olema sama loomuvastane nähtus nagu inglitiibadega pagan

Eesti,
- Updated
Sallivuslane. Herluf Bidstrupi joonistus

Meie „sallivuslased“ on kõik väga kontrastsed figuurid: nad kutsuvad tolereerima ka igasuguseid imelikke ja perversseidki asju, aga oma oponentide ja teistmoodi mõtlejate suhtes on lausa kuratlikult sallimatud.

Pille Tsopp-Pagan avaldas täna EPL-is loo „Kuidas mõjutab Peeter Helmega sõbrustav õiguskantsler ohvreid? Vastus – väga halvasti.“ Siin on muidugi mitu väga kahtlast eeldust: esiteks ei tähenda kirjaniku uue raamatu esitlusele tulek ilmtingimata mingeid lähedasi sõprussuhteid. Mul on näiteks Mihhail Velleri isikliku pühendusega raamat, aga see ei tähenda, et ma olen tema sõber. Me pole kunagi väljaspool eetrit suhelnudki.

Teiseks ei mõjuta kantsleri kirjandushuvi mitte mingeid ega kellegi ohvreid. Seda enam et ülalmainitud kirjaniku „ohver“ on politseiagent, kes sai „kannatada“ eranditult virtuaalselt, klahve vajutades. Ja tõenäoliselt sai ülemustelt kiita.

Tsopp-Pagan: „…kas kõrgete riigiametnike suhtlus kriminaalkaristust kandvate kurjategijatega on ühiskonna jaoks tunnetuslikult õiglane või mitte.“ Äkki mõeldi endist kõrget ametnikku Kersti Kaljulaidi? Mis te nüüd!

Ilmselgelt ei ole sihtmärgiks mitte juba korralikult äratühistatud Peeter Helme, vaid tema raamatu esitlusel käinud õiguskantsler, kelle mõned inimlikud ja konservatiivsemadki seisukohad ja põhiseadusest kinnipidamine tekitavad sallivlastes ägedat sallimatust. Samas ei rünnata ju esitlusel samuti viibinud Eesti 200 Tallinna linnapea kandidaati Marek Reinaast. Kas tema siis ei teinud „ohvritele selgeks, et nende mure on tühistatud“?

Mis ohvreid peeti silmas? Peeter Helme puhul oli selleks maskeerunud täiskasvanud politseitöötaja. Palju on selliseid ohvreid Eestis? Huvitav oleks teada saada.

Tsopp-Pagan esindab Eesti 200, kuhu on juba siirdunud K.Kaljulaidi endine kantseleijuhataja ja kuhu kutsutakse tungivalt ka Kaljulaidi ennast. Nüüd üritagem aru saada: kas see, et Kaljulaid palkas tuntud naistepeksjat, Tsopp-Paganat ei morjendagi? Jaanuaris 2016 tarvitas Tiit Ojasoo naisnäitleja suhtes vägivalda, tõukas teda ja lõi mitu korda jalaga. Nagu väitis „Kroonika“, on mees ka enne seda korduvalt vägivallatsenud, ropendanud laste juuresolekul ja peksnud elukaaslast. Alustati kriminaalasi. Kuid sellegipoolest kutsus Kersti Kaljulaid Ojasood Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtu kunstilist programmi looma ja väitis kollektiivsele protestikirjale vastates, et naistepeksja Ojasoo kaasamine ei tähenda vägivalla heakskiitmist, vaid kõneleb ühiskondliku andeksandmise võimalusest.

Kuna Tsopp-Pagan on naiste tugikeskuse juht, siis võiks temalt ju küsida: kuidas ta siis suutis aktsepteerida reaalset lihast ja luust naist jalgadega peksnud kaabaka palkamist K.Kaljulaidi poolt ja on valmis jagama temaga ühte ja sama erakonda? Kas „ühiskondlik andeksandmine“ laieneb ainult nendele, kes on kedagi reaalselt läbi peksnud, ja ei kehti nende suhtes, kes suhtles internetis ennast alaealiseks maskeerinud konstaabliga? Mis põhimõtetest lähtub see Tsopp-Pagan ja kas tal neid üldse on?

„Hea, et Peeter Helme esines ometigi kahetsusavaldusega. Ometi ei tule sellest kuidagi välja, et ta oma teo sügavamast ohtlikkusest aru saab. Nagu ka need, kes teda toetavad,“ kirjutab Tsopp-Pagan. Kes seega arvab, et kohtu poolt Helmele määratud karistusest ja tema enda kahetsusavaldusest jääb väheks. Et on olemas kahte sorti kahetsusavaldusi: need, millest Tsopp-Pagana jaoks tuleb midagi välja – ja need, millest Tsopp-Pagan läbi ei näri. No siis pöördugu õigusorganite poole avaldusega, et keelaku „valesti“ kahetseval Helmel kirjutamine, lugejatega kohtumine ja väänaku talle mingi suurem karistus selle eest, mida ta pole tegelikult ju (füüsiliselt) teinud. Kas see kättemaksuhimu ja verejanu ei ole isegi professionaalse sallivuslase jaoks liig? Kas Peeter Helme tuleks siis ära lintšida?

Eesti valijad peaksid olema valvsad: teile jutlevad sallivuse teemal äärmiselt sallimatud ja julmad inimesed, kes on praegu koondumas ülejooksikutest koosnevasse põhimõttelagedasse erakonda. Nad on valmis tühistama kasvõi laitmatu mainega õiguskantslerit.

Ja provokatsioonierakond peabki vaenama provokatsiooni ohvreid

Ivan Makarov

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused