Vetoõigus on see, mis hoiab ära liikmesriikidelt võimu kaaperdamise Euroopa Liidus

Rubriik Eesti On
- Updated
Liikmesriikide lipud Euroopa Parlamendi ees näitavad, et tegu on suveräänsete riikide liidu, mitte föderaalse impeeriumiga.

“Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro ütles Euroopa Liidu 1,1 triljoni euro suuruse eelarve ja 750 miljardilise taastepaketi vetostamist põhjendades äärmiselt teravad sõnad: „Õigusriigi teema on üksnes ettekääne. Tegu on institutsionaalse ja poliitilise orjastamisega, radikaalse suveräänsuse piiramisega.“

Eesti peaks Ungarit ja Poolat nende vastasseisus Euroopa Komisjoniga toetama. Poliitikateadlaste poolt kõige tunnustatum, Polity mõõtesüsteem on andnud 2018 aastal Ungari demokraatiale maksimaalsed 10 punkti, ent neid kritiseerivatele Prantsusmaale ja Belgiale 9 ja 8 punkti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seetõttu tuleb pidada Euroopa Komisjoni poolt Euroopa taastefondi kasutamise tingimuste sidumist nn „õigusriigi probleemidega“ Ungaris ja Poolas, ebaõiglaseks kiusuks väga suure rahva toetusega valitsuste vastu, üksnes sellepärast, et need riigid rõhutavad liikmesriikide suveräänsust ning on läinud vastuollu liberaalide dogmadega LGBT ja immigratsiooni teemal. Need on valdkonnad, kus liikmesriigil on õigus ise oma otsuseid langetada. Vastasel korral ületab Euroopa Liit raskelt oma volitusi.

Viktor Orban ütles: „Brüsselis leitakse täna, et ainult neis riikides, kes lasevad sisse migrante, valitsevad õigusriigi põhimõtted.“ Juba nõutakse Eesti valitsuselt sõnavabaduse piiramist just nendel kahel liberaaldogmaatilisel teemal. Kui liikmesriikidel ei oleks vetoõigust, siis oleks nende suveräänsus juba lootusetult Euroopa institutsioonide meelevallas.

Just vetoõigus on see, mis hoiab mitmetes valdkondades ära liikmesriikidelt võimu kaaperdamise ning nende põhiseadustest üle sõitmise. Ungari, Poola ja neid toetavad riigid on õigel teel. Suveräänsus ei ole kinkimiseks.”

Anti Poolamets, EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused