VIDEO Anti Poolamets: valitsuse rappaläinud koroonapoliitika paneb põhiõigused surve alla

Eesti, Video,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, parlamendisaadik Anti Poolamets ütles ETV “Esimeses stuudios”, et reformierakondlase Kaja Kallase valitsus jookseb koroonakriisis pidevalt peaga vastu seina ning ei suuda kiiresti muutuvatele oludele reageerida.

Vastates saatejuhi Mirko Ojakivi küsimusele „Mis väärtus see üldse on, mida te kaitsete?“, vatsas Poolamets, et nad kaitsevad vabadust ja vabaduste piiramine saab toimuda proportsionaalselt.

Poolamets: „Ma olen ka lambaid pidanud ja mulle meenutab valitsuse tegevus jäär Vollit, kes mul oli. See õhtuti hakkas peaga vastu lauda ust jooksma ja muudkui jooksis. Nagu aru ei olnud tal peas. Aga ta näitas oma lammastele, kui vägevasti ta vastu ust jaksab joosta.

Ja see valitsuse tegevus on nii, et olukorrad on ammu muutunud, tõendid on laual, et see vaktsiinipass on ebateaduslik, vaktsineeritud levitavad haigust mühinal ja loomulikult see ebaõiglus riivab nii ettevõtjaid kui tavainimesi ja seal on loogikaviga.“

Poolamets kommenteeris saates, miks EKRE toetab MEM Cafe omaniku võitlust koroonapiirangute vastu.

“Ta pole esimene ettevõtja, kes keeldus valitsuse korralduste sellisest täitmisest, aga antud juhul on ta muutunud justkui piksevardaks väga olulistele teemadele, mis kõnetavad väga paljusid inimesi.“

Tema hinnangul peegeldab MEM Cafe juures olnud meeleavaldus valitsusele, et selle koroonapoliitikaga on midagi valesti läinud. Poolamets tuletas meelde, et EKRE esitas juba septembris kohtusse kaebuse, et koroonapass pole õiglane ning suurem osa piiranguid tuleks ära lõpetada.

“Asja tuum peitub selles, et valitsuse koroonapoliitika on lappama läinud ja inimesed avaldavad protesti eri moel. Kes on meeleavaldusel, kes kirjutab kriitilisi kirju õiguskantslerile, EKRE kasutas omalt poolt meetodit valitsuse korralduste vaidlustamiseks, nagu parlamendiparteile kohane,” selgitas Poolamets.

Tema sõnul kaitseb EKRE vabadust. “Me peame seda põhiõiguste kaitseks, sest üle 30 aasta on põhiõigused kõige suurema riive, kõige suurema ründe all. Me saame aru olustikust, aga nagu öeldud, see peab olema proportsionaalne ja vastavuses tegeliku infoga. EKRE valitsuse ajal oli ka eriolukord, aga siis me teadsime kõigest sellest palju vähem. Olukord peab olema vastavuses teadusliku informatsiooniga ja praegu ta pole mitte üks raas. Valitsus on rappa läinud,” rääkis poliitik.

Tema hinnangul ei saa vaktsineerimine olla ainus strateegia kroonaviirusega võitlemiseks. “Sellele ei saa tugineda enam sugugi inimeste põhiõiguste piiramisega. Koroonapass tuleks päeva pealt ära lõpetada, sest see ei vasta tegelikkusele,” sõnas ta.

“Siin jõuame proportsionaalsuseni. Põhiõiguste piiramine pole sugugi põhjendatud praegu. See tuleb kiiremas korras ära lõpetada sellisel kujul. Tuleb otsida teisi strateegiaid koroona ravi ja haiglate olukorra parandamiseks.”

Poolametsa hinnangul on praeguse valitsuse strateegia sundvaktsineerimine. “Kedagi ei tohi allutada tahte vastaselt meditsiinikatsetustele. Kogu Kallase valitsuse strateegia on peale sundida vaktsineerimist. Sellepärast võeti ära negatiivne test. Sellepärast hirmutatakse inimesi. Sellepärast surutakse peale ammu läbikukkunud strateegia ja praegu rullitakse tuima näoga põhiseadusest üle,” rääkis ta.

Allikas: ERR

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused