Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga liitujate arv kasvab massiliselt

03.02.2021
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga liitus möödunud aastal 426 inimest, kuid pärast jaanuaripööret valitsuses, on liitujate arv kasvanud veelgi. EKRE aseesimees Mart Helme ütles, et nii suurt EKRE-ga liitumise lainet nagu praegu pole tema varem näinud.

Lisaks 60-le, kes registris kirjas, on EKRE kontoris praegu veel 200 avaldust, mis vajavad läbi vaatamist. Helme ütles, et umbes 200 avaldust on lisaks veel ringkondades. Kokku on EKRE-l juba üle 9000 liikme.

“Esmaspäeval võttis Harju-Rapla ringkond vastu 34 liiget, Soomes võeti eile vastu 17 liiget, Läänemaal üleeile õhtul – olin ise ka kohal – oli kolm uut liiget ja niimoodi see koguneb,” lausus Helme.

Liitumise põhjuseks ütleb Helme olevat EKRE välja tõrjumise koalitsioonist.

“Ma ise olen vestelnud ka osa inimestega ja inimesed on väga kibestunud, et nii ei saa asjad demokraatlikus riigis käia. Ja ma ütlen, et see on suurel määral ka selline protestiliitumine,” ütles Helme.

Kokku liitus läinud aastal mõne erakonnaga 1400 inimest, Reformierakond sai näiteks juurde kõigest sadakond liiget.

Kes soovib EKRE-ga liituda, saab täpsed juhendid erakonna kodulehelt aadressil www.ekre.ee. Tere tulemast kõikidele, kellele rahvusriik ja meie põhiväärtused armsad on!