Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Henn Põlluaas Käsmus: tegime eelmise valitsusliiduga samme, et hakata laevu Eesti lipu alla tagasi tooma

24.08.2021
Laadime sisu...

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Henn Põlluaas on seisnud selle eest, et Eesti oleks jälle tõeline mereriik, mis tähendab, et meie laevad tuleks tagasi Eesti lipu alla.

„Eesti oli üks väheseid riike maailmas, kes ei hoolinud sellest, et Eesti laevad seilaks oma lipu all,“ rääkis Põlluaas presidendituuril Käsmusse jõudes. „Oleme küll mereriik, kuid olime pikalt ilma ühegi laevata, nüüd on asi paremaks läinud.“

Henn Põlluaas lubas juba Riigikogu esimehena kaks aastat tagasi merenduskonverentsil, et Eestist saab täisväärtuslik mereriik.

Eelmine valitsuskoalitsioon tegigi hiljem selles suunas olulisi samme ja vajalikke seadusemuudatusi ning saavutanud olukorra, mis toob Eesti laevad jälle Eesti lipu alla tagasi.

Henn Põlluaas meenutas, et enne sõda oli Eesti kaubalaevastik üks suurimaid tervel Läänemerel. 2014. aastal lahkus aga viimane Eesti omanikele kuuluv kaubalaev Eesti lipu alt, kuna Reformierakonna juhitavad valitsused ei pidanud seda oluliseks, keeldusid erinevalt teistest riikidest merendusvaldkonnaga tegelemast ning igasuguste vajalike erisuste ja soodustuste sisseviimisest.

Käsmut külastades kohtus Põlluaas ka sealse meremuuseumi peremehe Aarne Vaiguga, kes on pidanud muuseumi 27 aastat. Videos räägib Vaik mõne lausega ka muuseumi tegevusest.