VIDEO: Henn Põlluaas märtsiküüditamisest: eesti rahva jaoks valusatest sündmustest tuleb rääkida ka kriisi ajal

Eesti,
- Updated

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles märtsiküüditamise 71. aastapäeva pöördumises, et Eesti rahva jaoks valusatest sündmustest tuleb rääkida ka kriisi ajal.

Põlluaas meenutas, et täpselt 71 aastat tagasi algas Eestis Kremli poolt paika pandud suuroperatsioon Priboi, Murdlaine.

“Okupatsioonirežiim oli otsustanud väikerahvad metoodiliselt hävitada. Eestist käis üle neli küüditamislainet, neist rängimaid just märtsis 1949. 23 000 eestlast viidi ära oma kodudest. Nad topiti loomavagunitesse ja algas sõit ida poole, Siberi suunas. Noorim küüditatu oli alles kolmepäevane vastsündinu ja vanim 95-aastane vanamemm. Kodumaale jäi maha 900 000 leinast räsitud eestlast. Alla miljoni,” rääkis Põlluaas.

“25. märtsil 1949 ja ka järgnevatel päevadel olid eestlased ja Eesti rahvas üksinda oma kurbuses, nagu ka samal ajal küüditatud lätlased ja leedulased. Hingevalu vaevas meid kõiki – nii noori kui vanu, nii rongile minejaid kui mahajääjaid. Ees ootas suur teadmatus. Tegelikkuses tähendas see paljudele nälga ja surma. Osadele saatuse abil siiski ka tagasipöördumist. Kodusolijatele lõputuna näivat ootamist ja hirmu kommunistliku sunnirežiimi all.”

Põlluaas märkis, et 25. märts on igal aastal päev, mil me meenutame oma ajalugu ja eesti rahvaga toimunut.

“Me tunneme kaasa kõigile, kes pidid tundma valu nendel traagilistel päevadel ja pikkadel kannatuste-aastatel. Neid ligimesi oli liiga palju. Neil kellelgi ei olnud süüd. Meie kohustus on rääkida toimunust ka siis, kui seisame silmitsi sootuks teistsuguste kriisidega – nagu täna. Me ei tohi ega saa minevikus toimunud kuritegusid unustada. Ma kutsun kõiki süütama oma koduaknal küünla ja langetama pea. Me mälestame ega lase ajalool korduda!” ütles Põlluaas.

Kommentaarid

11 commentsOn VIDEO: Henn Põlluaas märtsiküüditamisest: eesti rahva jaoks valusatest sündmustest tuleb rääkida ka kriisi ajal

 • Avatar

  @Leo Viller – antud lugu on nüüdseks pealehelt kadunud seega võib antud vastus jääda täehelepanuta aga ikkagi.
  Need punktid mida sa juutide kohta välja tõid ei ole oma olemuselet väga vale, kuid see on nn “massimeedia versioon” – lugu sellest, kuidas juudid “loodusesduse” järgi on ellu jäänud – reaalsus on aga natuke sügavam ja sellest versioonist on TEADLIKULT välja jäetud kiht mis näitab juute kui verejanulisi mõrvareid kes tapsid nii lapsi, naisi kui vanureid ja seda nende endi Vanas Testamendis. Ajad läksid edasi ja teadagi kui sa küla peksad siis küla peksab sinda tagasi. Neil vanadel aegadel ei tuntud poliitkorrektsust ehk kui lõid kedagi lõi see keegi sind vastu. Ehk ametliku ajaloo kirjutajad on mugavalt unustanud, et see oli siiski juut kes lähtuvalt oma religioonist LÕI ESIMESENA ja kui lõpuks peksa sai siis kukkus vinguma oma kurba ja rõhutu saatust.
  Soovitan lugeda Itaalia juudi Ariel Toaffi raamatut Püha Veri milles ta ütleb (parafraseeritult) “tapime teid ja tapame ja edasi ja te ei saa midagi teha”.
  Raamat muideks ilmus kuskil 2007 (või oli see kordustrükk). Kui siia lisada, et – pidupäeva puhul – küüditamiste organiseeirjad ja pemaised läbiviijad olid juudid
  sisi oleks ammu aeg ära unustada tolerantsus ja ajaloost õppust võtta….

 • Avatar

  Mina loen küll kõiki lp Nuhkija kommikesi ja oleks tore, kui lp Nuhkija ka kellegi Leo Villeri kõiki kommikesi loeks. Viimatinimetatu on juba paar korda oma kommikestes maininud, et juudid on saavutanud oma suhteliselt väikesele rahvaarvule vaatamata väga palju tänu sellele, et püüavad tegutseda loodusseaduste kohaselt. Näiteks vastavad alati vägivallale vägivallaga. Et aga mitte liigselt teoretiseerida, tooks ka ühe praktilise näite ajaloost. Kui I sajandil Rooma väed juutide iseseisvuspüüdlused ehk ülestõusu maha surusid, rändasid juudid üle kogu maailma laiali. Keskaja valitsejatele tulid juudid kohe meelde. Asi oli selles, et valitsejatel oli vaja loomulikult kogu aeg raha. Otseselt liigkasuvõtmisega valitsejad ja nende käsilased aga tegutseda ei saanud, sest seda ei lubanud ristiusu põhimõtted, juudid aga olid oma usu poolest judaistid. Antigi siis juutidele karm käsk kätte hakata liigkasuvõtjateks, kusjuures see kasumiprotsent pidi olema väga kõrge. Taolised liigkasuvõtjatest ” pahad ” juudid vajasid aga kaitset nende vastu ülesässitatud rahva eest. Seda kaitset pakkusid valitsejad, ainult et selle teenitud liigkasuprotsendi pidid juudid ” kaitsjatele ” andma. Väga huvitav JOKK süsteem. Loomulikult kiusati juute ikkagi taga, sooritati pogromme, rööviti paljaks ja kihutati riigist välja. Mõni kiusaja, näiteks Prantsusmaa kuningas Philippe IV Ilus, kutsus väljaaetud juudid tagasi talle jälle raha teenima. Teatavasti juutidel, erinevalt näiteks eestlastest, on haugimälu märksa vähem arenenud

 • Avatar

  @Leo Viller – ütlesid: “paljudes demokraatlikes riikides on holokaustis kahtlemine täiesti õigustatult kuulutatud kriminaalkuriteoks”
  Alustaks nüüd sellest, et teeksid omale selgeks selle juhtumi tausta – Jewish World Almanach avaldab regulaarselt Juudi Maailmakongressi rahvaloenduse andmeid.
  1937a tulemuseks oli (kui kokku lugeda KÕIK 3Riigi ja liitlaste halduses olevad alad) 3,2 miljonit inimest. Peale sõda sama “organ” lugesi rahva uuesti ülesse 1947a. ja said tulemuseks 3.6miljonit inimest. Tekib õigustatud küsimus – kus kohast võeti need kaanonis kirja pandud 6 miljonit juuti???
  Auswitchi laagri väravas oli kivisse raiutud, et “Siin natsid hävitasid 4,2 miljonit juuti” – aeg läks edasi ja tehti uus kivi kuhu raiuti – “Siin natsid tapsid miljon juuti”. Aeg läks edasi ja selgus, et numbreid IKKA kokku ei saa siis pandi JOKK tekst kivile – “Siin natsid tapsid juute”. Tõesti – mõned tapeti, kuid näiteks liitlaste pommitamisel hukkus KORDADES rohkem Saksa tsiviil elanikke kui need pahad natsid suutsid juute tappa – paradoks!!!
  1996 aastal tegi juudist ajakirjanik David Cole intervjuu (ja ka pikema uurimise mille tõttu on ta nüüd MOSSADI “pahas” nimekirjas) Auswitchi tollase direktoriga kes ütles KAAMERASSE -“Gaasi kambrid mida näidatakse turistidele ehitati 1947a Stalini käsul muuseumi tarbeks”. Otsi ülesse need David Cole videod ja vaata üle.
  Samas ajavahemikus 199xndatel anti Saksamaal kohtiu alla Ernst Zündel kes oli Kanda kodanik süüdistusega “holokausit eitamine” kuna oli Kanadas andnud välja kirjandust mis väitis, et holokaust kui selline oli sõjapropaganda ja kuigi terve hulk juute saadeti koonduslaagrisse siis EI OLNUD ühtegi programmi juutide hävitamiseks. Kohus lõppes sellega, et Zündel mõisteti aastateks vangi ja kohtuni ütles, et vaatamata selle, et Zündel advokaat pr Stoltz suutis tõestada, et Zündel EI VALETANUID läheb vangi aga kuna seadus nii ütleb. Lisaks saatis kohtunik vangi ka Sylvia Stoltzi – kuna too tõestas sisi järelikult eitas.
  Ja need on vaid alguseks mis juba näitavad, et tegu on justiits mõrvaga kui keegi antakse kohtu alla “eitamise eest”!!!

 • Avatar

  Sa aleksei korocschenko kodumaatu hulgus siin maarjamaal oled samaväärne tegelane, kui idel jakobson, ainult pisut uuemas väljaandes!!!

 • Avatar

  Ega see libakoroshenko polegi nii loll nagu paistab. Tegelikult on ta veel lollim. Ainult viimane idioot kleebib ise endale külge igasuguseid terroristi silte. Aga kui nüüd selle küüditamise juurde tagasi tulla, siis tuletaks meelde, et paljudes demokraatlikes riikides on holokaustis kahtlemine täiesti õigustatult kuulutatud kriminaalkuriteoks. Sarnaselt peaks ka Eesti Vabariigis kuulutatama kriminaalkuriteoks Nõukogude Liidu poolt 1940. aastal Eesti vägivaldse okupeerimise ja annekteerimise eitamine ja küüditamiste õigustamine. Samaaegselt tuleks karistada neid (post)nõukogulikke juriste, kes pole küüditajatest terroriste õiglaselt karistanud

 • Avatar

  Ma kahe sulaselge keretiini pärast ei hakka omale veel lõustaraamatu kontot tegema aga tundub, et piiratuses nad kas ei taha või ei viitsi siin all olevaid kommentaare lugeda – või, et küll loevad aga parem on oma illusoorses maailmas elada. tõsiselt kahju @Alexey Kroshchenko ja Koit Kranig.

  Nagu ikka ei tunne Alexey Kroshchenko OMA ajalugu vaid korrutab Kremli postulaate mida isegi seal enam ei usuta. Esmalt – see, et Stalin oli grusiin ei puutu asjasse – Kremlis ajasid asju hoopis teised nimed – näiteks nagu Kaganovits jt. See eestlaste pealekaebamine on padubolseviku Gustav Naani väljamõeldud luul – mõned üksikud küll olid, kuid peamiselt saadi info juba Vabariigi ajal kui teatud ametikohtadel olevad “kongusninad” teatud nimekirjad kokku panid ja isegi Moskavasse saatsid. Eestlaste omavaheline pealekaebamine oli minimaalne.
  Mis aga puudutab Kloogat ja teisi laagrid siis seal toimunu on hoopis teine lugu – tegemist oli TÖÖLAAGRITEGA mis varustasid nii rinnet kui elanikonda esma vajalikuga. Need kurikuulsad Klooga laiba+puuriida pildid oli NKVD lavastus – mida on isegi tunnistanud (mitte küll eriti kõvasti, kuid maha võeti) JadVashem või kuis iganes selle “holokausti” muusemi täpne nimetus ongi. Üks näide vaid – tapetu ja puuriita pandud isik HOAIB KINNI OMA SONI, et see maha ei kukuks!!!!!!
  Ja süüdi on selles venelased – sinu ütleus muide – kuna venelased dzotile viskumiseni kaitsevaid neid satraape kes ENNE MILJONITES venelasi tapsid ja siis aitasid neil veel teisi tappa – “stokholmi sündroom” kuubis ja streodididel!!!!
  Meenutaks veel Jeltisni ajal NKVD/SMERSI arhhivist lekkinud dokumente mis kajastasid, kuidas Siberist laagirst toodud kriminaalkurjategijad pandi saksa mundirisse ja siis saadeti tagalat “motiveerima” ehk marsiti külla sisse saksa keelse lauluga – veenduti, et paar ettevaatlikumt jooksid metsa ja siis TAPETI KÕIK külaelanikud ja pandi külagi põlema. SovjetInformbürool aga oli jälle “silmanägijad” sakslaste metsikutest ja seda tegid VENELASED OMADELE!!!

  Võtame siis järgmise “naljanumbri” Kranigi ette okupatsioon tuli selle pärast, et “maailmarevolutsioon” pidi arenema ja selle mõju alla pidid jääma ka Balti riigid – kas on piisavalt LIHTNE sinu jaoks? Küüditamised tulid kuna oli ette teada, et ärksam osa elanikonnast (haritlased, ohvitserid jne jne) seega oli selles revolutsiooni postulaadis sees küüditamise kontseptsioon. Mõned isikud kes peeti eriti ohtlikeks (ja nende lähedased nagu minu isa vanemad) lasti kohapeale maha. Sama mudeli alusel toimus Katõni massimõrv ja samalaadsed tapatalgud pea igalpool kuhu Kremli verine saabas kohale jõudis.
  Nii, et Koit SÜVENE SELLESSE!!!

 • Avatar

  @Hillar Viks ja Jaan Zo – mis mõttega selle Korosenko kallal nokkida – see on elukutseline kongusninaga provokaator kelle peamiseks mureks, et EI tekiks eestlaste ja venelaste ühist rinnet temasugste vastu – see on nende suurim hirm – sest kui paneme seljad kokku venelastega poel meile keegi ega miski hirmus.
  Samas tasuks siin meenutada, et kui (ajalooline FAKT) juudid Vene Impeeriumis 1917a võimu haarasid siis hakkas KOHE pihta slaavalste hävitamine.
  Tänavalt korjasid judeo-nkvd-esnikud inimesi kokku ainult sellepärast, et too nägi ilus välja – on ilus on tark ja ärelikult OHUKS revolutsioonile.
  Ei imesta, et keskmine eestlane ei ole lugenud Jüri Lina raamatut “Skorpioni märgi all” milles on need ja teised faktid genotsiidi kohta ilusti välja toodud.
  Hetkel on “koroona” ja karantiin ja sebige omale see raamat ja lugege – selle maailma “korosenkodele” on see olemas ka vene keeles – soovitan lugeda.
  Sest kui “meie siinsel” Korosenkol on vähimalgi määral veel südame tunnistust alles siis ta loeb ja õpib ja saab ehk aru KELLE kallal möliseda….
  https://jyrilina.com/eesti/skorpioni-margi-all/ ja https://jyrilina.com/pod-znakom-skorpiona/

  • Avatar

   vot seda asja … et eestlaste ja venelaste osas tekib yhisrinne… palju eriti vaja ei la”he vist enam selleks. Piisab et yritatakse kupatada neegreid ja pedesid Eestisse, mis tekitab piisavalt yhise vaenlase nii Eesti kui ka terve venemaa silmis.

 • Avatar

  Rääkigu uued-uudised leht ka et KES olid need küüditamiste tegijad ja organiseeriad! Suur küüditamiste taga olev kurjategija Igel Jakobson. Miks temal lasti surra k6rges vanuses oma koduses voodis, “eesti vabariik” ei tirinudki kohtupinki küüditamiste eest?! See oli ometigi suur kuritegu Eesti rahva osas. Ega äkki sellepärast et ta oli juut? NKVD… kes need tegelased olid? oujee… siis tuleb välja et “jumala väljavalitud rahvas” tuleks ametlikult tunnistada kriminaalkurjategijateks.
  Mujal maailmas aga see “väljavalitud jumala rahvas” on n6iajahil ja tiritakse kohtupinki juba ühe jalaga hauas olevad vanurid isegi kui seos koonduslaagriga oli tal vaid see et oli hobuste hooldaja!

  Vähemalt PRAEGU peaks ikkagi l6petatama valitsus eestlaste represseerimise, v66rv6imu kummardamise, neegrid-krimimoslemid tagasi saatma, ning l6petama LKGB rahastuse! Ka praegusel ajal endiselt see eesti rahva represseerimine jätkub — ikka v6imul oleva kliki poolt. Ning raha tuuldeloopimisega ja v66rv6imudele kummardamisega. Miks Tanel Kiik on IKKA VEEL minister kes raha pede persse topib? Ning samast parteist olev Jüri Ratas ei kritiseerigi teda ja on suu vett täis? Ning oludes kus pole isegi 40 aastat töötanud pensionärilgi normaalset pensioni, poputatakse neegreid ja krimimoslemeid et kus eesti politsei ei puutu neid ründajatest “aafrika insenere” küll aga pinnib eestlast.

 • Avatar

  Ja nüüd meenutame ka seda seika KES olid need kes selle reziimi Venemaal kehtestasid ka üritasid seda teha ka Eestis ja teistes riikides ja need EI olnud venelased.
  Need on SAMAD inimesed kelle ideelised järglased lõid EU – keskusega Brüsselis – äkki Gräsin tahab rääkida oma suguvendade tegudest – või on suu vett täis???
  Me EI saa rääkida enne mingist vabadusest, andeksandmisest või millest iganes kui süüdlased pole vähemalt VALGUSE kätte toodud.
  Aga meil on siin korduvalt tahetud ja Euroopas juba on Euroopa genotsiidi KURJATEGIJATE varjamine kohtukulli kaitse all – kaua võib???
  https://concen.org/content/europa-last-battle-2017

  • Avatar
   Nurgaadvokaat

   Aga võibolla võibki võtta Suurt Oktrrevolutsiooni kui Venemaa juutide vabadusvõitlust ja kättemaksu 19 saj juudipogrommide eest? Stalin tegi neile tänutäheks Siberisse Juudi Autonoomse Ringkonna(juudid ja Siber, exole) Alles peale 2 MS ja holocausti said nad riigi ja maa tagasi aga jama kestab edasi! Ae, D Vseviov jt, mis arvate?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused