VIDEO! Henn Põlluaas: minu valimine Riigikogu spiikriks näitab, et EKRE-le usaldatakse vastutust riigi käekäigu eest

Riigikogu esimees Henn Põlluaas.

Neljapäeval Riigikogu esimeheks valitud Henn Põlluaas ütleb, et rahvuskonservatiivi valimine presidendi järel tähtsuselt teisele positsioonile riigis tähendab usaldust erakonnale ja samas vastutust Eesti käekäigu eest.

“Mul on hea meel, et kokkulepped koalitsiooni sees pidasid ja mind parlamendi spiikriks valiti,” lausus vastne Riigikogu esimees. “See on auväärne ja tõsine koht, töö on minu jaoks uus, aga ma olen selleks valmis – selleks andis mulle toetuse ka erakond!”

Henn Põlluaas lisas, et tal on juba olemas töökogemus Saue linnapeana ja neli aastat saadikuna Riigikogus. Kommenteerides olukorda Riigikogus, märkis spiiker, et rahva tahtel on seal nüüd viis erakonda, on muutunud jõujooned nii peatselt valmiva koalitsiooni kui ka opositsiooni vahel ning kolm korda oma esindatust suurendanud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on nüüd saamas valitsuserakonnaks.

“See tähendab vastutust riigi juhtimise eest ja me oleme täiesti valmis seda enda kanda võtma,” sõnas Põlluaas. “Me seisame sõnavabaduse ja suveräänsuse eest ja oma parema äranägemise järgi esindame Eesti riigi ja rahva huve kõigil tasanditel.”

Kommentaarid