VIDEO: Homopropaganda üritas ka Pärnus juuri ajada, aga huvilisi ei olnud

Eesti,
- Updated

Rakveres palju furoori tekitanud LGBT+ filmifestival Festheart jõudis tänavu otsaga Pärnusse, kus kultuurikeskuses Tempel näidatud homoteemalist filmi „Metsikud ööd Emily seltsis“ tuli vaatama vaid paar inimest.

„Meie võit, Pärnust ei saa homopealinna!“ rõõmustas EKRE Pärnumaa ringkonna juht ja Pärnu linnavolikogu liige Helle Kullerkupp, kes oli koos mitme mõttekaaslasega tulnud enne seansi algust kultuuritempli ukse taha koosolekut pidama ja meelsust avaldama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kuna linnavalitsus koos omavalitsuste liiduga on sellele kultuurikeskusele andnud tänavu toetust kokku 16 000 eurot samal ajal kui näiteks Mihkel Lüdigi meeskoor sai paarsada eurot, siis tahame näha, kuhu see raha läheb,“ ütles Kullerkupp. Samal päeval tõstatati teema ka volikogu istungil.

Arutelu Pärnu kesklinna hämarduvas sisehoovis erilisi tuure siiski üles ei võtnud. Korraldajad piidlesid rahumeelselt isekeskis vestlevaid EKRE liikmeid ja nende toetajaid esialgu aknast, seejärel tuli põhiline eestvedaja Keio Soomelt uksele seisma.

Vestlusesse astus ka klubipidaja Andres Tölp, kes rääkis, et klubis toimub väga erinevaid kontserte ja sündmusi, homofilmi näitamine on vaid üks neist.

Helle Kullerkupp aga ütles, et see klubi on väga räpane koht, kus käivad imelikud inimesed.

Politseipatrull valvas nurga taga autos. Kohale saabus ka Pärnu Postimees ja mõned odinlased.

Kullerkupu sõnul läks kino alguse ajaks klubisse vaid mõni inimene, ja needki tulid sealt peagi välja. „Päris kallis üritus,“ nentis Kullerkupp.

Seda kummalisem oli enne festivali lugeda, kui Keio Soomelt ütles ühes intervjuus: „Näiteks kui me ütlesime, et teeme tänavuse festivali raames seansi ka Tartus, siis selle peale öeldi Pärnust, et mis mõttes, meie tahame ka.“

„See räpane urgas saab sellist toetust, aga kui kevadel küsisime lisaeelarvest Pärnu Eliisabethi kiriku pühapäevakooli laste bussisõiduks Varssavisse katolikule kogudusele küllaminekuks, siis 1200 eurot ei leitud,“ rääkis Kullerkupp.

„Kui vaadata selle klubi kodulehte, siis seal on peale Pärnu linna ja Pärnumaa omavalitsuste liidu põhilised toetajad vaid alkoholiettevõtted,“ lisas Kullekupp.

Helle Kullerkupp: „Kui linnavalitsus sponsoreerib koos alkoholimüügi ettevõtetega noorte kooskäimise kohta, kus alkohol ja pederastia propageerimine on ühistegevusetegevuse osa, siis on siin linnavalitsuse midagi väga valesti.“

Festheaqrti kodulehel seisis muu hulgas järgmine irooniline lause: „Festheart tervitab Pärnu EKRE töökat rakukest ja tänab tähelepanu eest! Ühtlasi oleme rõõmsad, et saime enda kohalolekuga taas Teie eksistentsile mõtte anda.“

Järgmisel nädalal näidatakse filme ka Tartus ning Rakveres, kus see festival toimub juba kolmandat korda.

Kuigi Rakvere linnavolikogu toetas seda üritust 300 euroga, anti volikogu otsus kohtusse ning nii pidi linn kohtuotsuse järgi andma kokku 1500 eurot, mille kultuurikomisjon oli heaks kiitnud. Enne festivali toimumist peeti linnavalitsuse maja ees ka pikette ning peeti debatte. Publikuhuvi festivali enda vastu on olnud pehmelt öeldes üsna tagasihoidlik.

„Me tahame murda stereotüübi, et kui sa ütled „geifilm”, siis väga paljud arvavad, et räägid pornost,“ ütles Soomelt. „Üks meie sõnum ongi, et ega tihti ei erine. Olukord läheb küll kogu aeg paremaks, aga Eestis on kohati ikkagi natuke see probleem, et kui linastub mingi kaunis armastusfilm heteroseksuaalsest paarist, siis noh, kõik vesistavad, aga kui kaks poissi suudlevad, siis öeldakse, et see on rõve.“

Siit saab üheselt välja lugeda, et tegu on puhtakujulise homopropagandaga, mis üritab juuri ajada ka väiksemates kohtades.

Tänavune Festheart ei piirdu vaid filmide näitamisega. Rakveres toimub ka debatt, kus on kõne all geide, lesbide ning biseksuaalsete ja transsooliste inimeste võrdsete õiguste eest seismine ja Pride’i nime kandvate meeleavalduste seis maailma eri paigus. Toimub ka kontsert, näitus, animatsiooni töötuba ja isegi jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused