VIDEO I Kaja Kallas: “Aga sel hetkel oli rahandusminister Urmas Kruuse”

Eesti,

Peaminister, Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles täna  “Terevisioonis”, et rahandusministri Keit-Pentus Rosimannuse esitas Euroopa Kontrollikotta rahandusminister, kes sel hetkel oli maaeluminister Urmas Kruuse asendajana.

See kõik meenutab Eesti kultusfilmi “Hukkunud Alpinisti hotell”, kus Mikk Mikiveri kehastatud Hinckus teatab: “Mina tulin minule peale. Mina sidusin mind kinni. Mina mind! Mõistate?”

Seaduse järgi peab valitsus nimetama Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadi, aga kandidaadi peab otsima ja esitama valitsusele rahandusminister.

„See kokkulepe on alati erakonna esimeeste vahel. See on alati nii olnud. See on poliitiline ametikoht. See lepitakse kokku täpselt samamoodi, nagu ministrid. Kuna me erakonna esimeestega kokkuleppele ei jõudnud selles osas, siis me leppisime kohe, et teeme selle teema üle hääletuse valitsuses. Nii et kõik on toimunud täpselt reeglite päraselt,“ rääkis Kallas.

Rahandusminister esitas täpselt ühe kandidaadi – iseenda.

Terevisiooni saatejuht küsis: „Kas see ei näe räpakas välja, kui rahandusminister, kes peab esitama kandidaadi, nimetab lõpuks iseenda. Pidades ennast parimaks kandidaadiks. Kas see ei näe kuidagi räpakas välja?“

„See…,“ otsis Kallas sõnu, „Te üritate seda niimoodi esitada. Aga te ei ole esitanud seda siis, kui Isamaa kandidaat Juhan Parts esitati.“

„Juhan Parts ei olnud sellel hetkel rahandusminister, ta oli riigikogu liige,“ vastas saatejuht.

„Kui see oli poliitiline kokkulepe, siis kas Keit Pentus-Rosimannus ei oleks võinud taandada end selleks perioodiks rahandusministri ametist?“ pinnis saatejuht edasi.

Kallas: „Aga selleks hetkeks ta ei olnudki ju rahandusminister, sest rahandusministri ülesannetes oli Urmas Kruuse.“

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused