VIDEO Jaak Aab hakkas Estoniat puudutava küsimuse peale keerutama, valitsus ei võtnud teemat täna poole sõnagagi jutuks

Eesti,

Tänasel valitsuse pressikonverentsil esindas peaminister Kaja Kallast (Reformierakond) riigihalduse minister Jaak Aab (Keskerakond), kes tunnistas, et ei tänasel valitsuse istungil ega ka valitsuse kabineti nõupidamisel ei tulnud avatud vöörirampi puudutav avastus Estonia vrakil kordagi kõne alla. See kõneleb selget keelt kogu valitsuse suhtumisest Estonia laevahuku põhjuste uurimisse.

Kui Aabilt küsiti, millest eileõhtune avastus valitsusele kõneleb, ütles Aab: „Korrektne vastus, et valitsuse kabinetinõupidamisel me seda kindlasti ei arutanud, küll aga on valitsusliikmed avaldanud arvamust, et me lähiajal võib-olla peaksime arutama“.

Ta lisas, et valitsus on selle delegeerinud vastava ametkonna uurida ja „meie ei hakka siin valitsuse istungil esialgu küll iseseisvalt oletama, mida see tähendab“.

„Me ei ole seda rääkinud, me ei ole seda eraldi üle küsinud, see uudis on suhteliselt värske, kui tekib vajadus, siis arutame,“ püüdis Aab sõnu otsides ja keerutades olukorrast väljuda.

Veelgi enam, Aab ütles, et valitsusel ei ole teadmist, kes on viimase kahe aasta jooksu Estonia vrakile sukeldusi teinud. „Ma ei välista, et lähiajal peame selle juurde tulema, kui need küsimused kerkivad.“ Huvitav, kas siis seni pole kerkinud?

EKRE aseesimees, endine siseminister Mart Helme kritiseeris teravalt Eesti valitsuse ministreid, kes pole eileõhtuse avastuse valguses oma seisukohta kujundanud.

Helme on öelnud, et kõige piinlikum antud olukorras on see, et kogu meie praegune valitsus ja vastavad ministrid on vait nagu sukad, me ei kuule, mida arvavad värsketest avastustest peaminister Kallas, siseministeri Jaani, majandus- ja kommunikatsiooniminister Aas, välisminister Liimets… Ei mingit kommetaari. Need on ministrid, kes otseselt peaksid nõudma välja materjale ja neid analüüsima ja avalikkusele selgitama.

Need avastused ei puuduta ainult rampi, vaid ka pragusid, mis avastati juba Discovery filmis ja mida hakati kiiresti maha tegema.

„Kui selgus, et Rootsi on käinud juba enne kolme riigi ühisuurimist Estonial, oleks pidanud Liimets kutsuma välja Rootsi saadiku ja nõudma selgitusi,“ rääkis Helme, märkides, et Eesti käitub selles olukorras täieliku banaanivabariigina.

Selle asemel on riigisekretär Taimar Peterkop viidanud, et Rootsi riigiga ei taheta tülli minna.

Vaata videost Jaak Aabi keerutamist alates 51. minutist.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused