VIDEO Jaak Valge tutvustab Riigikogu sünnipäeva eel Asutava Kogu poolt vastu võetud olulisemaid seadusi

Eesti, Video,
- Updated

Ajaloolane ja Riigikogu liige Jaak Valge (EKRE) käis Riigikogu sünnipäeva eel Rahvusarhiivis ja tutvustab sealsete materjalide põhjal olulisemaid Asutava Kogu poolt vastu võetud seadusi.

Täna tuleb juttu Vabadussõjas langenute lastele tasuta hariduse andmisest. Vabadussõjas langes üle kuue tuhande Eesti sõjamehe. Nende lastele tasuta hariduse andmine oli väike, kuid väga oluline asi, mida riik teha sai. Samas ei olnud see otsus riigile vaid sümboolse väärtusega, sest olime toona ju väga vaesed. Haridus on meile alati tähtis olnud, juba enne iseseisvuse saavutamist oli eestlaste lugemisoskus muljetavaldav – 10-60 aastaste eestlaste hulgas oli see 94-98%. Võrdluseks, Prantsusmaal oli lugemisoskuse näitaja 83% ja Itaalias 52%, Venemaal aga ainult 28%.

23. aprillil möödub 102 aastat Eesti Vabariigi esimese rahvaesinduse – Asutava Kogu kokku tulemisest. Seadusandliku võimuna võeti vastu hulgaliselt omariikluse jaoks asendamatuid õigusakte, millega pandi alus iseseisvale Eesti riigile.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused