Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Kaja Kallas soovitas streikivatel õpetajatel hoopis automaksu promoda

10.11.2023
Laadime sisu...

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) ei suuda enam oma ebaõnnestunud ja sageli lausa rumalate väljaütlemistega kedagi üllatada. Järjekordne kohatu „pirn“ tuli õpetajate suunal.

Enda empaatiavõimet ülistanud Kallasel kadus vist öökapi eneseabiõpikul järjehoidja ära, kui ta valitsuse pressikonverentsil soovitas streikivatel õpetajatel minna rahva sekka automaksu reklaamima, et nad saaksid suuremat palka nõuda.

„Kui nad samal ajal, kui nad streigivad, käivad ringi ja veenavad inimesi automaksu toetama või suuremas mahus seda vastu võtma, et tekiks need vahendid, et me saame tõsta õpetajate palka veelgi rohkem,“ seletas peaminister.

Ta lisas, et ükskõik kui kaua ka õpetajad ei streigiks, see raha nende palga tõstmiseks juurde ei too.

Edasi korrutas ta, et õpetajad said juba eelmisel aastal 24 protsendise palgatõusu ja osatas, et õpetajate palk on selleks madal, et nad töötavad osalise koormusega ja mõnes koolis on „õpetajaid rohkem kui õpilasi“. Tegelikkus on muidugi vastupidine: kuna meil on suur õpetajate puudus, töötavad väga paljud õpetajad palju suurema koormusega.

Ta lisas, et õpetajate palgatõusu arutatakse augustis, varem ei saa ta seda garanteerida.

Kallase arrogantsust võib võrrelda ajaloost Marie Antonette´ga, kes soovitas rahval kooki süüa, kui leiba ei ole. Lõpuks võeti tal pea maha.

Õpetajate hoiatusstreik leiab aset täna, kuigi haridusministeerium pani selle toimumise seaduslikkuse eelnevalt küsimärgi alla. Tegelikult vastab kõik ettenähtud korrale.