VIDEO Leo Kunnas: esindusdemokraatiat ei saa otsedemokraatiaga asendada, kuid see oleks oluline täiendus

Eesti, Video,
- Updated

Eile peeti Riigikogu konverentsisaalis ümarlauda otsedemokraatia teemadel, kus esinesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikud Leo Kunnas ja Jaak Valge, samuti Joonas Laks ja Kaido Väljaots.

Leo Kunnase sõnul ei saa otsedemokraatiat ehk rahvahääletust esindusdemokraatiaga täielikult asendada, kuid kindlasti oleks see üks võimalus tasakaalustamiseks ning lõhuks autoritaarsusega kaasaminekut..

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Otsedemokraatia ümarlaua korraldasid sihtasutus Terve Rahvas ja Riigikogu otsedemokraatia toetusrühm ja see kandis pealkirja “Saatan peitub detailides”.

Samal teemal korraldavad rahvuskonservatiivid konverentsi ka saabuval laupäeval Tartus, mis näitab, et EKRE peab rahva osalemist oluliste otsuste tegemist väga oluliseks.

UU

 

One commentOn VIDEO Leo Kunnas: esindusdemokraatiat ei saa otsedemokraatiaga asendada, kuid see oleks oluline täiendus

  • Avatar

    Nõuandev rahvakogu taoline avalik ID kaartidel põhinev riiklik veebikeskkond, kus inimene saab seaduseelnõusid hääletada, kuid siduv see ei ole, kus saab samuti avalikult anda erakondadele hinnanguid ja toetust küsitlusfirmade asemel ja kus on võimalik lühidalt ka arvamust avaldad, millel piisava samuti avalikult antava toetuse korral algatatakse rahvahääletus mis on valimisjaoskonnas, salajane ja online veebikaamerate jälgimise all kuni häälte ülelugemise lõpuni.

    Vat see oleks e-süsteemi korrektne kasutamine kus usaldus ja põhuseaduslikkus tagatakse avaliku nõuandva digitaalse formaadi abil aga pärishääletus oleks just kaamerate ja läbipaistvate valimiskastidega usaldusväärseks muudetud.

    Ühtlasi saaks võimuerakonnad usaldusväärset tagasisidet, mitte rahast ja kasust ja oma vaadetest kallutatud uuringufirmade kaudu.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused