VIDEO: Mart Helme: Eesti jääb kestma, kui rahvas ja juhid on valmis vabadust kaitsma

Eesti,
- Updated

EKRE esimees Mart Helme ütles tõrvikurongkäigu avakõnes, et Eesti riik sündis usust sellesse ühte ja ainsasse võimalusse, mis anti eesti rahvale pärast sajandeid kestnud iseseisvusetust ja otsustusõiguseta elamist.

EKRE liider märkis, et tollased juhid panid riigile iseseisvudeklaratsiooniga aluse ning algul kõhklevalt, ja siis üha kindlamalt liitus sellega rahvas, ja tulemuseks on see, et oleme iseseisvad ka täna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“22 aastat hiljem juhtus midagi muud – rahvas oli valmis oma vabadust kaitsma, aga juhid kõhklesid ja ei julgenud, ning vabadus läks kaotsi,” meenutas ta. “Kui algas Laulev revolutsioon, ei olnud kellelgi kõhklust, rahvas ja juhid olid ühel meelel, ja vabadus tuli.”

Mart Helme sõnul näeme me täna, kuidas senine maailmakord on liigestest lahti ja keegi ei tea, kui suured ohud ähvardavad Eestit.

“Aga me teame oma ajaloolisest kogemusest, et kui juhid ei kõhkle, tuleb rahvas kaasa ja kui rahvas on valmis, peavad ka juhid seda olema. Olen veendunud, et me oleme valmis, sest väljak on tulesid täis ja iga tule taga on süda. Mis ka ei juhtuks, rahvas leiab juhid, nemad leiavad rahva ja Eesti jääb kestma,” ütles Helme.

One commentOn VIDEO: Mart Helme: Eesti jääb kestma, kui rahvas ja juhid on valmis vabadust kaitsma

  • Avatar
    Helve Heleene

    Usun,et suurem osa rahvast kaitseb Eestit relv käes. Mitte kunagi enam ei luba eestlased riiki okupeerida.Juba piiril likvideeritakse vaenlane.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused