VIDEO! Mart Helme: nüüd otsustame meie, mida Eestis teha tohib ja mida ei tohi

Eesti,
- Updated

EKRE valimispeol Wabaduse kohvikus valitses ülev meeleolu ja mõistagi oli selle tipuks erakonna juhi Mart Helme kõne.

Rahvuskonservatiivide liider näitas kokkutulnutele kingituseks saadud Trumpi trakse ja tõmbas kohe paralleele USA presidendiga, keda on samuti sadades surmapattudes süüdistatud, nagu EKRE-legi on külge poogitud ühiskonna lõhestamist, natsismi, rassismi ja natsionalismi. Ometigi jätkab Trump lõunamüüri rajamist, Obamacare`i tühistamist, migratsiooni piiramist, maksulangetusi ja paljut muud valimistel lubatut – ka EKRE “teeb Trumpi”, nagu lubas Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui me läheme valitsusse, siis selgete asjadega, mida me tahame näha koalitsioonilepingus – seda ei kirjutata sinna niisama, vaid et ellu viia, nagu on Trump teinud oma lubadustega,” teatas Mart Helme. “Meie langetame makse, taastame piirivalve, võtame migratsiooni kontrolli alla, ja sealhulgas mitte ainult süürlasi, vaid kõiki neid odavaid töökäsi, kelle kaudu tahetakse põlisrahvastik välja vahetada.”

Mart Helme sõnul algab esmaspäevast argipäev ja valmis tuleb olla nii valitsusse minekuks kui ka opositsioonis tegutsemiseks. “Igal juhul oleme me saavutanud positsiooni, kus meie ütleme, mida siin riigis tohib teha ja mida ei lubata,” sõnas ta.

Mart Helme tuletas meelde endist USA senaatorit Jesse Helmsi, kes oli sedavõrd vägev mees, et Kongressis öeldi: pole tähtis, mida arvavad demokraadid või vabariiklased, oluline on see, mida arvab Jesse Helms. “Ka meie arvamust arvestamata Eesti enam edasi ei lähe!” kinnitas ta.

Mart Helme tänas kõiki erakonna toetajaid nähtud vaeva eest ja tuletas meelde Kristina Kallasele öeldud sõnu, miks projekt Eesti 200 põrus – erakonna loomine on suur töö, EKRE on juba 2012. aastast erakonda rohujuure tasandilt üles ehitanud ja see jätkub endiselt. Ta kordas ka oma varasemaid sõnu: “Kui rahval pole julgeid juhte, siis pole tal lootust. Kui aga rahvas ei julge julgete juhtide järel käia, siis pole samuti lootust. Neil valimistel näitas eesti rahvas, et ta julgeb meile järele tulla! Ja me hävime hetkega, kui me teie lootusi ei täida – me täidame nad!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused