VIDEO: Martin Helme: Eesti valitsus kavandab samasugust superandmebaasi, nagu kasutati Hong Kongis valitsusvastaste meeleavalduste mahasurumiseks

Rubriik Eesti, Video On
- Updated

EKRE esimees Martin Helme selgitab, miks alustas EKRE alustas võitlust isikutuvastamise andmekogu (ABIS) loomise eelnõu vastu.

„Me oleme mitu nädalat proovinud jõuda koalitsiooniga kokkuleppe, et Riigikogu ei läheks ABIS-e eelnõuga edasi. Tegu on suure ja uue andmebaasi loomisega, kuhu kogutakse kokku inimese isikuandmed kõigist teistest olemasolevatest andmebaasidest, aga kuhu pannakse veel juurde lisaks uusi andmeid nagu sõrmejäljed, silmaiirised. Ka DNA-d seab hakata sinna koguma. See andmebaas on suur samm edasi Suure Venna ühiskonna tekkimise suunas,“ ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Hiina kompartei surus maha meeleavaldused Hong Kongis täpselt selliste andmetega, nagu Eestis tahetakse hakata koguma. Inimesed panid maskid näole, aga kaamerad tuvastasid nad silmade järgi. Selliste andmetega surutakse maha igasugune erimeelsus või vastumeelsus valitsuse poliitikale sellistes riikides nagu Hiina. Mõni kuu tagasi aga nägime, kuidas Eesti valitsus läheb politseiga väga kergekäeliselt eriarvamust maha suruma. ABIS on totalitaarse jälgimisühiskonna loomise eelnõu.“

Helme juhib tähelepanu, et andmebaasi loomine maksab ligi 17 miljonit. „Valitsus kärbib raha küll kaitseväe orkestri, küll huvihariduse arvelt. Miks seda andmebaasi vaja on, pole siiani suutnud keegi ära seletada. Me teame, et selle eelnõu taga on siseministeeriumi kõrgema ametkonna surve. Seda eelnõud on sokutatud ka meile eelmistele ministritele. Siis räägiti, et tegu on IT süsteemide uuendamisega, aga ei seletatud ära, mis sinna tegelikult tuleb. EKRE soovib, et seda andmebaasi ei tekiks.“

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused