Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Martin Helme: „Reformierakond on täielikult läbi kukkunud ja Keskerakond on kelgunöör“

19.05.2021
Laadime sisu...

EKRE esimees Martin Helme rääkis tänases ETV saates „Esimene stuudio“ rahvuskonservatiivide plaanist avaldada umbusaldust valitsusele ja selle juhile Kaja Kallasele.

Ta märkis, et uues valitsuses jaanuaris sõlmitud kokkulepetes asi kuidagi ei edene ning läbi aegade kõige vasakpoolsem valitsus toob kandikul teemasid lauale, mis näitab, et Reformierakond on täielikult läbikukkunud ja Keskerakond on lihtsalt kelgunöör. „Tänane koalitsioon on omavahel tõsistes vaidlustes,“ lausus ta.

EKRE-s nähakse peamist opositsioonierakonda, kes tänase valitsuse suhtes kõige selgemalt vastandub. „Me olemegi tegelik opositsioonierakond, see teadmine jõuab ka inimesteni,“ lausus Helme.

“Sotsiaaldemokraadid on endale loonud mingi fantaasiamaailma, kus nad toetavad liberaalset valitsust, mis siis, et see valitsus neile kogu aeg vett peale laseb. Isamaa roll opositsioonis piirdub sellega, et nendel on tegemist ainult siseopositsiooniga,” märkis Helme.

Mis puutub Isamaasse, siis nad pole öelnud, et nad ei liitu umbusaldamisega, rääkis Helme, uskudes, et selle umbusaldamiseni kindlasti jõutakse.