VIDEO: Martin Helme Sarapuude nõudest: Keskerakond alustas räpast valimiskampaaniat

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimehe Martin Helme sõnul näitab Keskerakonna poliitikute Arvo ja Kersti Sarapuu nõue tema ja Jürgen Ligi vastu, et valimiskampaania on käima läinud ja ees ootab väga räpane poliitika-aasta.

Oma nõudekirjas, mille on koostanud Keskerakonna ja Edgar Savisaarega kaua koostööd teinud advokaat Oliver Nääs, heidetakse Helmele ette järgmisi tsitaate:

Martin Helme 8. jaanuaril 2018 ERR-is:
„Meie põhietteheide Kadri Simsonile on see, et otsused, mis on langetatud, on selgelt korruptsiooni hõnguga. On selgeid tehtuid otsuseid, mis mängivad avalikke vahendeid mingi oma inimesteringi kätte.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme 10. jaanuari 2018 XIII Riigikogu istungil:
„Teiseks, ühistranspordireform niimoodi, et toimiv süsteem lammutatakse ja uuest süsteemist, kuigi meil detaile ei ole, paistavad jälle kasu saavat erakonnakaaslasega seotud transpordifirma, ning täiesti arusaamatud investeerimisotsused näiteks rongiliikluses või ka Rail Balticuga või ka lennundusliikluses. Kõik need lood lõhnavad omadele mängimise ja korruptsiooni järgi ja kindlasti ei räägi nad riigimehelikust käitumisest või meie kõigi ühishüvede teenimisest.“

Sarapuud leiavad, et Helme poolt esitatud väited on ebaõiged, teotavad Arvo Sarapuu au ja head nime ning tekitavad talle mittevaralist kahju. Sarapuud nõuavad avaliku vabandamist. Juhul kui ta seda ei tee, läheb asi kohtuni ja teda ähvardab kopsakas kahjunõue.

Martin Helme on veendunud, et ta ei ole Keskerakonna poliitiliste tavade kohta kommentaare jagades ühtegi seadust rikkunud. „Tegu on täiesti sisutühja nõudega, mida ei saa tõsiselt võtta.“

Helme sõnul on nõude näol tegu mitte Arvo Sarapuu enda tegevusega, vaid Keskerakonna otsusega karistada opositsiooni minister Kadri Simsoni umbusaldamise eest.

„See ei ole Arvo Sarapuu kohtukaasus minu ja Jürgen Ligi vastu, vaid see on Keskerakonna kampaania opositsioonierakondade vastu, mida tehakse Arvo Sarapuu nime all ja Arvo Sarapuu advokaadiga. Täiesti selgelt ei lähe selline asi kokku demokraatliku poliitilise kultuuri kõige madalamagi standardiga,” ütles Helme.

“Ma ei näe mingit võimalust, et see nõue kohtus kinnitamist leiab, aga paraku arvestan võimalusega, et asi jõuab siiski kohtusse. Meie õigussüsteemis teatavasti protsess ongi karistus ja taoline tsiviilhagi võib kedrata aastaid, tuues kaasa nii aja, raha kui ka närvi kulu.”

Helme sõnul on Sarapuude nõue esimene linnuke parlamendivalimiste kampaanias, mis annab kurva eelhoiatuse sellest, kui räpaseks see kampaania läheb.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused