VIDEO! Martin Helme: valitsusse minnes muutub ka EKRE saadikute tegevusväli Riigikogus

Eesti,

EKRE Riigikogu fraktsiooni esialgne esimees Martin Helme annab ülevaate sellest, mis hakkab uues Riigikogu koosseisus rahvuskonservatiivide poolt vaadatuna teistmoodi olema.

Riigikogu uue koosseisu esimesel tööpäeval valis vastloodud 19-liikmeline EKRE fraktsioon kohe juhatuse ja kuni tõenäolise valitsusse minekuni jätkab esimehena Martin Helme. Aseesimeesteks said Rene Kokk ja Siim Pohlak, ning ühest neist saab ka Martini ministriks lahkumise järel uus fraktsiooni juht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Marti Helme sõnul on fraktsiooni töö opositsioonist valitsuskoalitsiooni minnes täiesti teistsugune. “Opositsioon peab eelnõud ja parandusettepanekud ise tegema, kusjuures eelnõud kukutatakse tavaliselt läbi ja parandusettepanekud lükatakse tagasi,” kirjeldas ta. “Valitsuserakondadel käivad need asjad algul läbi koalitsiooninõukogu ja siis läbi ministrite – seadusloomet on valitsuserakonna fraktsioonil vähem ja tulemust rohkem.”

Valitsuserakonna saadikud ei pommita ministreid ka arupärimiste ja infotunni küsimustega – seega hakkavad karme arupärimisi tegema Reformierakonna ja sotside saadikud, koalitsioonisaadikutel on valitsuse liikmetega suhtlemiseks teised kohad. Ministrid käivad fraktsioonides aru andmas ja saadikud saavad ka otse ministritega suhelda.

“Valitsuses olles hakkab meile oluline olema hääletustel kohal olemine ja hääletusdistsipliinist kinni pidamine – seda, mis koalitsioonis ja valitsuses on otsustatud, tuleb oma häälega toetada,” lausus Martin Helme.

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused