VIDEO: Presidendikandidaat Henn Põlluaas “Esimeses stuudios”: Võõrtööjõud ja eestlaste väljaränne on ka kohalike valimiste teema

Rubriik Eesti On

Seni ainsa presidendikandidaadina end avalikkuse jaoks välja pannud Henn Põlluaas lubas ETV saates “Esimene stuudio”, et suudab riigi esimeseks meheks saades olla kogu rahva president, nagu seadus ette näeb. Kohalike valimiste olulise teemana näeb ta aga massimigratsiooni, millele tuleb piir panna.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ränne on võtnud taas väga hirmuäratavad jooned, eestlasi lahkub palju rohkem kui tagasi tuleb, riiki saabuvate välismaalaste arv ületab seda kordades,” ütles Põlluaas.

Ta tõi näiteks, et sel aastal tuleb Eestisse tööle 35 000 võõrtöölist, elama tuleb aga välismaalt siia igal aastal 4000-5000 inimest ning see arv kasvab aasta-aastalt.

“Nad löövad palgad alla, võtavad meie inimestelt töö ära. Meil on 54 000 oma inimest ilma tööta,” teatas Põlluaas.

Kohalike valimiste teemaks peab ta seda seetõttu, et neile peab ehitama sotsiaalmaju, neile peab tagama tööd, et tagajärjeks poleks massiliselt lapsi, kes vaid koolis saavad sooja toidu lauale.

Põlluaas kritiseeris ka valitsust, leides, et neil on mitu kinnisideed, alates sellest, et laenu ei tohi võtta ja eelarve peab olema tasakaalus ning lõpetades sellega, et riigisektori kärpimine toimub ilma mingi analüüsita, sõltumata sellest, kas see edendab või kahjustab majandust, kõigest üht sihti silme ees hoides.

“Loodetavasti majanduskasv suudab leevendada seda kahju, mida kärpimisega tekitatakse,” ütles Põlluaas.

Ta nentis, et ei ole praeguselt valitsuselt näinud tarka tegutsemist laenurahaga. “Palju tarku investeeringuid saaks laenurahaga ära teha, mida juba 20 aastat tagasi pidanuks ära tegema, kasvõi teede neljarajaliseks ehitamine,” nimetas Põlluaas, öeldes, et praegu saaks seda teha peaaegu nullintressiga, kuid sellest on loobutud. “Kõik teised riigid on oma infrastruktuuri üles ehitanud laenuraha eest. Meil pole riigivõlga võrreldes teistega, aga midagi muud ka ei ole.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused