VIDEO Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets opositsiooni piinlikust tegevusest: erakordselt kehv kabukiteater

Eesti, Video,

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas täna, et abieluteemalise rahvahääletuse eelnõule laekunud ligi 9400 muudatusettepanekut komisjonis detailselt läbi arutama ei hakata. Kuigi riigikogu kodu- ja töökorra kohaselt on igal saadikul õigus tulla riigikogu komisjoni ette oma ettepanekut tutvustama, otsustati põhiseaduskomisjonis koalitsiooni häältega, et seekord on igal ettepanekute esitajal oma ettepanekute tutvustamiseks kokku aega viis minutit.

Kui opositsioon peab seda seaduserikkumiseks, siis EKRE liikmest põhiseaduskomisjoni juhi Anti Poolametsa sõnul on samm vajalik parlamendi töövõime tagamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me jõudsime täna tubli sammu edasi. Me kehtestasime menetlemise korra muudatusettepanekutele ja määrasime ära viisi ja aja, kuidas neid tullakse komisjoni tutvustama,” ütles Poolamets.

Poolametsa sõnul loodab ta muudatusettepanekute tegijad neljapäevase päeva jooksul ära kuulata, aga vajadusel tuleb jätkata ka reedel.

“Igal juhul on plaan niimoodi valmis saada, et me saame neid muudatusettepanekuid juba kolmapäeval riigikogu suures saalis arutada,” lausus Poolamets.

Poolamets küsis ka opositsioonilt, kas nad ei tahaks obstruktsiooni ja otsida koostöö lahendusi, siis sai ta eitava vastuse.

Poolametsa sõnul on ligi kümne tuhande muudatusettepaneku ehk obstruktsiooni ulatus seninägematu. Et eelnõu sarnaselt erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) likvideeriva eelnõuga, millele esitati 50 000 muudatusettepanekut, põhiseaduskomisjoni sahtlisse seisma ei jääks, otsib EKRE võimalus muudatusettepanekute menetlemisest vabanemiseks. Ka oodatakse Eesti õigusteadlaste arvamusi.

Poolametsa sõnul olid enamus muudatusettepanekuid huumoriküsimused, näiteks: kas abielu mõiste Eestis peaks sisult kokku langema abielu mõiste ja sisuga Namiibias või kas Eesti Vabariigis tuleks meestel keelata kunstjuuksed.

Sotsiaaldemokraatidelt tuli ettepanek polügaamia küsimus üles panna, et kas abielu ei võiks olla mitme mehe ja naise vaheline liit.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused